Deze week hebben we het over Windows 10 en het Safe Harbor-verdrag:
Woensdag presenteerde Microsoft nieuwe Lumia-telefoons, de Surface Pro 4 en de Surface Book. Windows 10 draait op al deze apparaten, en hardware lijkt steeds meer aandacht te krijgen bij Microsoft.
De Continuum-functie, die het mogelijk maakt om de Lumia 950 als desktop-pc in te zetten, lijkt Windows-telefoons een stuk veelzijdiger te maken. En Microsoft verraste met de Surface Book, een high-end laptop die ook als tablet kan worden gebruikt. Maar wat zouden fabrikanten van andere Windows-apparaten van de nieuwe Microsoft-aankondigingen vinden?
Het Safe Harbor-verdrag tussen de EU en de VS, dat regelt dat Europese gebruikersgegevens op Amerikaans grondgebied mogen worden opgeslagen, is ongeldig verklaard door het Europees Hof van Justitie. Het is niet voor het eerst dat het Hof een ingreep doet om de data van Europeanen te beschermen.
We bespreken wat de uitspraak zegt over databescherming in de VS, en wat voor gevolgen het arrest mogelijk nog krijgt.
Leestips
Deze week raden we het artikel 'The Cyber Activists Who Want to Shut Down ISIS' uit The Atlantic aan:
http://www.theatlantic.com/international/archive/2015/10/anonymous-activists-isis-twitter/409312/
De boekentip is de biografie Elon Musk: Inventing the Future van journalist Ashlee Vance.
Feedback? [email protected]...more
De week van NUtechAflevering 50: Hardware centraal bij Microsoft in Windows 10-tijdperkDe-week-van-NUtech-Aflevering-50-Hardware-centraal-bij-Microsoft-in-Windows-10-tijdperkkey_live_hkFtr95UqEY2vAw5SlWCBfheyCbPOvJG
Podcasts op deze website zijn geen eigendom van PodNL. Vragen over de inhoud van de podcasts? Neem dan contact op met de makers.