126. Eva Naaijkens en Laura Wijnand over curriculumimplementatie
04 sep 2026 | 00:48:42
Te gast zijn Eva Naaijkens en Laura Wijnand en we spreken over curriculumimplementatie. Dit is de tweede aflevering van Aan de slag met het curriculum in de serie met AVS en PO-Raad. Deze keer gaat het over hoe de schoolleider en de kwaliteitscoördinator samen met de leraren werken aan het curriculum vanuit een gezamenlijke onderwijsvisie en een gestroomlijnde organisatie.
Eva en Laura werken in Amsterdam bij de Alan Turingschool al jaren met een grote drive aan een kennisrijk curriculum. Het opdoen van kennis van de wereld via wereldoriëntatie is voor hen het belangrijkste curriculumgebied, waaraan ze alle andere vakken, zoals lezen, rekenen en burgerschap verbinden. De nieuwe kerndoelen integreren ze dan ook bewust vanuit hun eigen gezamenlijke onderwijsvisie in hun schoolcurriculum. En omdat zij al jaren curriculumbewust werken, is curriculumimplementatie vanuit de nieuwe kerndoelen voor hen voor de meeste vakgebieden een basisroutine, en soms een vernieuwing.
Zo’n proces van implementatie en vernieuwing vraagt veel van de schoolorganisatie, schoolleider, kwaliteitscoördinator en leraren. Eva en Laura zetten daarom stevig in op een gestroomlijnde organisatiestructuur met veel ruimte voor professionalisering van leraren, zodat 85% van de dagelijkse routines lopen. De overige 15% kan dan benut worden voor de dagelijkse ruis in de school en voor implementatie en borging van vernieuwingen.
Deze podcast is mede mogelijk gemaakt door schoolleidersopleiding ATTC, organisatieadvies School Matters en rustplek De vallei van het goede leven.













