PodNL is gratis maar niet goedkoop. Wil je ons steunen? Neem dan je...
Een podcast over Formule 1 en alles eromheen. Door Remco de Ridder en René Andriesen.
Die double headers gaan ons niet in de koude kleren zitten. Toch hebben we er weer een showtje uit kunnen persen. We zijn citroenen. René is weg uit Schiedam. Tijd om te reflecteren. René was de knapste man in Schiedam. Op de Kop van Zuid moet hij weer aan de bak. Remco was op een camping bij Bloemendaal en heeft de overlast van circuit Zandvoort aan den lijve ondervonden. De race in Canada verliep teleurstellend voor Alonso, en dus ook voor René. Maar René filtert alle negatieve ervari...more
René verhuist in etappes en dat is superonhandig. Zo heeft hij tijdens het opnemen van deze aflevering geen stoel om op te zitten. In Rotterdam is een overschot aan werkloze, doch potentievolle mannen. Doe er jullie voordeel mee, Amsterdamse vrouwen. Lewis Hamilton is een prima donna. Lando Norris zegt wat we allemaal denken. Mercedes zegt het zelf inmiddels ook. Max Verstappen is de jongste ooit. De Wet van Godwin, Formule 1 editie. We raken nog steeds opgewonden van de Ferrari...more
Remco is in Amsterdam, René in Schiedam. Opnemen op afstand, zonder elkaar te zien: zo moet het voelen om blind te zijn. In deze aflevering: René is een maand lang aan het verhuizen, omdat niemand hem kan of wil helpen. In een dergelijke situatie gaat meestal alles mis, maar René doet alles wat hij kan om het noodlot buiten de deur te houden. Zijn geluk komt wel alweer ten einde, want hij stond vorige week zonder benzine op de weg en vergat gisteren zijn sleutels. René heeft ooit ook in een...more
We zitten bij Thijs thuis. Thijs en René gaan in Rotterdam Feyenoord kijken, dus neemt Remco alvast afscheid van ze. Thijs deelt heuglijk nieuws. René is gelukkig, maar dat gaat ten koste van zijn humor. Voor mensen die een Formule 1 podcast maken weten en vertellen we weinig over Formule 1. Zo noemt Remco wat namen van coureurs in de hoop dat er iets terugkomt, maar dat valt vies tegen. Thijs loopt op een gegeven moment weg en dat doet de podcast geen goed. De stand. We vragen ...more
René was op retraite en is herboren. René betekent ook herboren, maar dat is toeval. We kunnen ons de vorige aflevering niet meer herinneren. 'Een heks uit Lelystad' is een pleonasme. Niemand bij het songfestival begrijpt hoe S10 heet. René neemt alles wat hij vorige week zei terug, want het is zijn missie om de wereld beter te maken. Ongehoord Nederland is inmiddels meer dan genoeg gehoord. René valt soms nog uit zijn Zen-rol. Het is een proces. Was de Grand Prix van Miami echt z...more
Remco viert vakantie op Zakynthos, René viert Koningsdag in de regio Rotterdam. Overeenkomst is dat beiden hebben gedronken. Dat levert iets op. Besproken wordt: K-dag Kaars-dag Kaag-dag Klaas-dag Een stukje geschiedenis van K-dag Een synopsis van de volmaakte levensontwikkeling Reflex-dag Walvissen Een analyse van de koninklijke familie De geweldigheid van Imola versus de zielloosheid van een fake marina René's droombaan De stand van Nederland De potsierlijkheid van not...more
René valt met de deur in huis met een verhaal over hoe hij (net niet) Australisch is. We zijn in Schiedam. Remco had corona en dat is te zien. Gelukkig maken we een podcast. Gelukkig heeft René een goed stel hersenen, anders had hij allang op een populistische partij gestemd. Wim Jonk is even wennen. Humberto Tan is een oude printer. Olivier Richter is geen onderwijsvernieuwer, maar wel slecht voor het milieu. Om diezelfde reden hoopt René altijd dat Rico Verhoeven verliest. Gün...more
We beginnen de podcast vandaag met een Grote Vraag: Waarom bestaan er geen podcasts voor en door daklozen? En moeten wij dan misschien dakloos worden? René was de allereerste meme. We bespreken het incident tussen Will Smith en Chris Rock tijdens de Oscaruitreiking, wat uitmondt in een heuse discussie, omdat Remco in kamp Smith zit en René in kamp Rock. Er is afgelopen weekend niemand gestorven in Saoedi-Arabië - voor zover wij weten dan. Verkoopt de Formule 1 door te racen in Las Vegas...more
Na een heeeeerlukke* winter zijn we terug en ontketend. In de eerste aflevering van het palindroomjaar 2022 kun je, in chronologische volgorde, het volgende verwachten: René is 40 geworden en voelt dat het leven hem ontglipt. Seksisme. Remco is per seizoen meer ontspannen. Dit is echter schijn. The Batman heeft de schijn van een film met diepgang. Zoals het geval was met Chandler in F.R.I.E.N.D.S., weet niemand wat voor werk René doet. Tokkies v...more
We blikken nog eenmaal terug, vooruit, opzij en er dwars doorheen.
Wat is er nou gebeurd?
In onze langste aflevering tot nu trekken we met een speciale gast veel conclusies waar de wereld voorlopig verder mee kan.
De race in Qatar is al drie jaar geleden, maar dat weerhoudt ons er niet van het land eens flink doormidden te zagen. En ook het grote nieuws van deze week laten we niet onberoerd.
Deze aflevering staat voornamelijk in het teken van rectificaties. En de rectificaties van de rectificaties.
Het is ons in deze aflevering gelukt om nul keer 'Maxico' te zeggen! Hè shit...
De Grand Prix van de VS bracht ons in alle staten.
Tussen alle muzikale intermezzo's door blijkt dat Formule 1 niet saai is, maar Remco en René gewoon heel moe zijn. Veel luisterplezier!
Na een ontknoping zonder weerga eindigden Hamilton en Verstappen toch weer als nummers 1 en 2. Maar dat vertelt niet het verhaal van de race. Wij doen dat wel. Ook. Een beetje.
De eerste aflevering sinds de vorige staat voor je klaar.
De eerste aflevering na de eerste Nederlandse Grand Prix met de eerste Nederlandse winnaar staat voor je klaar.
Laat het maar aan ons over om 50 minuten vol te lullen over een Grand Prix van 3 rondjes.
Remco is op vakantie en dus doet René Hongarije in z'n eentje. Dat moet genoeg reden zijn om te luisteren.
Van Silverstone tot Schiedam en van Pernis tot Berlijn: de aflevering over de Grand Prix van Groot-Brittannië staat voor je klaar.
De aflevering van deze week bevat electro-odes aan Jochen Rindt en De Grote Oostenrijk-Quiz. De rest is bonus.
De nieuwe Bira gaat zo min mogelijk over de GP van Stiermarken.
In 35 minuten hoor je Jacques Brel, Édith Piaf, Ivo Niehe, MS-DOS, Elio De Angelis en Paul Ricard. Oftewel, de nieuwe Bira staat voor je klaar.
De race in Bakoe genereerde een hoop emoties, die we in deze aflevering proberen te vangen en duiden.
De Formule 1 maakt deze week plaats voor de Indy500 en alles eromheen. En alles daar weer omheen. En alles daar w... Etc.
De aflevering is deze week wat later, maar niet minder rijk gevuld. Wat heet, rijker! Het gaat immers over de Grand Prix van Monaco.
Ga er maar eens goed voor zitten, want Radio Bira kruipt je oor binnen - een special in de stijl van late night radio.
De langste aflevering tot nu toe, met alles over de GP van Spanje, Cruijff, Het Haags Matrozenkoor, journalistieke mores en het afvoerputje van de Nederlandse muziek.
Het fotogenieke circuit van Portimão glooit, en dat doet deze aflevering ook.
F1 roddels, achterklap, nieuws: de eerste editie van Prins Bira Boulevard is hier.
De GP van Imola had alles, maar deze aflevering heeft nog meer.
Voor deze special duiken we in een Classic Race: Spa 98. Regen, megacrashes, een stomende Schumacher - deze race had alles.
De eerste Grand Prix van het seizoen was bloedstollend. We praten erover met theatermaker Rein Mulder, die wel of niet is vernoemd naar het land.
De Prins Bira Formule 1 Podcast is terug met de preview op wat weer een onvergetelijk racejaar dreigt te worden.
In de eindejaarsspecial nemen Remco en René nog één keer alle coureurs door. En zingen ze misschien wel een liedje.
De GP van Abu Dhabi was saai. Dat is deze aflevering zeker niet.
De GP van Sakhir was niet de GP van Bahrein, maar wel in Bahrein. Het was een enerverende race!
De GP van Bahrein werd gedomineerd door de crash van Grosjean. De aflevering van deze week ook.
Aflevering 5 van de Prins Bira Formule 1 Podcast, over de spekgladde GP van Turkije.
Een special over Juan Pablo Montoya
Aflevering 4 van de Prins Bira Formule 1 podcast over de race in Emilia-Romagna
Aflevering drie van de Prins Bira Formule 1 podcast over (alles rondom) de GP van Portugal
In de raceloze weken is de Prins Bira Formule 1 Podcast er met specials. Deze week: racefilms!
De tweede aflevering van de Prins Bira Formule 1 podcast over de GP van de Eifel.
De eerste aflevering van de Prins Bira Formule 1 podcast over Sochi, Stroll, Bottas en Frans Verstappen.
De nieuwe Formule 1 podcast voor je wekelijkse pitstop.