Wat is er mis met de EU? Rob Roos over Privacy, Vrijheid, Eurobonds & de Europese Economie
Holland Gold | Dec 30 2025 | 01:15:02

Wat is er mis met de EU? Yael Potjer spreekt met Rob Roos, oud-Europarlementariër en ondernemer, over de stagnerende Europese economie, afnemende privacy en vrijheid en hoe Brussel werkt. Wie heeft de macht in Brussel? En wat zou volgens Rob Roos Europa beter maken?
Rob Roos noemt de Green Deal schadelijk voor de Europese economie. Hij ziet ons verdienvermogen inzakken door ondoordachte besluitvorming in Brussel. De lobby van grote bedrijven heeft volgens hem veel macht en invloed. Maar als de bedrijvenlobby zo invloedrijk is, waarom werd er dan niet tegen de Green Deal gelobbyd?
Hoe werkt de besluitvorming in Brussel eigenlijk, en kunnen we de EU democratisch noemen? Rob vindt dat de Europese Commissie te veel macht heeft gekregen. Ze bespreken het EU Democracy Shield en Chat Control als voorbeeld. Volgens Rob Roos komt onze vrijheid en privacy hierdoor onder druk te staan.
Ook bespreken ze de militarisering in Europa, Oekraïne, de Russische dreiging en de dienstplicht. Rob stelt dat het narratief rond het conflict wordt gebruikt om in Europa gewenste veranderingen door te voeren en dat er ook andere belangen spelen die niet altijd worden benoemd.
Tot slot bespreken ze gemeenschappelijke schulden, het plan van Mario Draghi en de oplossingen die Rob voor zich ziet. Waarom noemt Rob Eurobonds krankzinnig? En hoe ziet hij de toekomst van de Europese samenwerking voor zich?
Stichting Samen Leven in Vrijheid: https://www.samenleveninvrijheid.nl/
Rob Roos op X: https://x.com/Rob_Roos
Yael Potjer op X: https://x.com/GoedWeerGeniete
Overweegt u om goud en zilver aan te kopen? Dat kan via de volgende website: https://bit.ly/3xxy4sY
Timestamps
00:00 Intro
02:05 Wat is er mis met de EU?
03:44 Green Deal & Europese economie
07:32 Lobby: wie heeft de macht in Brussel?
15:51 Hoe werkt de besluitvorming in Brussel?
22:28 Is de EU wel een democratie?
24:07 EU Democracy Shield
32:48 Privacy & Chat Control
36:20 Bestrijding Desinformatie & Vrij debat
39:00 Dienstplicht, NAVO & Vrede in Oekraïne
49:52 Gemeenschappelijke schulden & Plan Mario Draghi
