Aflevering 193: Polshoogte
Alweer een Podcast | Jun 08 2026 | 00:19:07

Henk keert terug uit Parijs met een verkoudheid, een afkeer van Eurostar-koffie en het vaste gevoel dat vakantie vooral een logistieke strafexpeditie is. Daarna volgt Leuven, waar hotels hun gasten mishandelen met liftdeuren en bouwvakkers al vóór het ontbijt beginnen.
Verder: een voormalig anti-Mandela-activist die jarenlang ongemerkt carrière maakte in de milieubeweging, de wonderlijke werking van jeugdzondes, de hypocrisie van de publieke verontwaardiging en waarom de term ‘mensen van kleur’ vooral iets zegt over de mensen die hem gebruiken.
Ook: Nelson Mandela, Sylvana Simons, een bedinspectie bij de VARA en het verhaal achter het Franse schandaalliedje Je t’aime… moi non plus.
Kortom: ziekte, cynisme, geschiedenisles en een paar ongemakkelijke waarheden. Gewoon een normale week.
