Home | Aflevering
Podcast Luisteren (PodNL)

Aflevering 196: Het Goede Doel

Alweer een Podcast | Jun 29 2026 | 00:23:56

Jelmer zit in Amerika, of in elk geval ergens waar je je kunt afvragen of je daar ooit nog uitkomt zonder oranje overall. Ondertussen wordt er gereflecteerd op het inmiddels legendarische “streak-verhaal” — inclusief whiplash, een wat al te enthousiaste directeur en de geruststellende vaststelling dat dit soort mensen meestal toch “een Polsje” blijken te zijn.

Van daaruit glijdt het gesprek zoals gebruikelijk verder: eerst een ontploffende fles limoncello (romantische avond = schoonmaakdienst), daarna de eeuwige vraag of alles wat misgaat eigenlijk juridisch bij Hanos of de natuur ligt.

Maar het echte werk zit in de grote wereldlijn: Bezos, arbeidsomstandigheden in Amerika, vakantiedagen als betaalmiddel en het idee dat je in sommige bedrijven vooral flexibel moet zijn in wie er eigenlijk wordt uitgebuit. Ondertussen sneuvelt ook nog even het beeld van de vrije markt als moreel kompas.

Tussendoor: oorlog, kunstmest, aardappels, frietprijzen en de geruststellende gedachte dat zelfs bloed in de grond uiteindelijk gewoon leidt tot betere rozen. Of in elk geval tot een verhaal.

En zoals altijd eindigt het bij hetzelfde punt: alles is commercie, iedereen is een influencer, en als het even kan gaat de opbrengst naar de voedselbank. Dat dan weer wel.

Ontvang onze luistertips

De Luisterclub

Om de week onze luistertips in je mail, met alle ruimte om die van jou te delen.

Je ontvangt twee mailtjes per maand en je kunt je op elk moment weer uitschrijven.