De 7

Achter de schermen bij cybersecuritybedrijf Aikido | Beethovens piano | Sabato Design Awards | Romantasy

31 okt 2026 · 00:51:49

Vorige week gingen wereldwijd heel wat sites offline door een groot lek in de programmeertaal PHP. Hoe ging het er op dat moment achter de schermen aan toe bij het Gents cybersecuritybedrijf Aikido? Dat vertelt medeoprichter Roeland Delrue.

Hoe klonk het toen de Duitse componist Ludwig van Beethoven bijna 200 jaar geleden piano speelde? Dat proberen twee Belgen te achterhalen door een replica van zijn laatste piano te bouwen. De Tijd-journaliste Stephanie De Smedt legt uit wat daar allemaal bij komt kijken. Het eerste optreden met die piano is op 14 april in het Concertgebouw in Brugge.

Woensdagavond zijn de Sabato Design Awards voor de tweede keer uitgereikt. Dat zijn prijzen voor de meest beloftevolle designers en architecten. An Bogaerts, hoofdredacteur van Sabato, vertelt welke tendenzen haar zijn opgevallen.

En Ella Van Eynde, redacteur bij De 5, ging maandag om middernacht in de rij staan bij een boekhandel voor de release van het nieuwste boek van de Amerikaanse schrijfster Sarah J. Maas. Ze verkocht wereldwijd al meer dan 75 miljoen boeken. Wat maakt dit soort 'romantasy'-verhalen zo populair?

Host: Erwin Deckers

Gasten: Roeland Delrue, Stephanie De Smedt, An Bogaerts en Ella Van Eynde

Chef Weekend: Sofie Vanlommel

Productie: Ella Van Eynde, Lara Droessaert en Karel Dierickx

See omnystudio.com/listener for privacy information.

De Luisterclub

Om de week onze luistertips in je mail, met alle ruimte om die van jou te delen.

Je ontvangt twee mailtjes per maand en je kunt je op elk moment weer uitschrijven. Privacyverklaring