#45 De Hypotheken Podcast – Mark Groenendijk (Jens Onderlinge Hypotheken)
De Hypotheken Podcast | Jun 30 2026 | 00:41:05

Matthijs Mons en Michiel Meijer gaan in gesprek met Mark Groenendijk, CCO van Jens Onderlinge Hypotheken. Mark brengt een rijke achtergrond mee: van MeesPierson en Hypotrust tot maar liefst 11 jaar als commercieel verantwoordelijke voor het intermediaire kanaal van ABN AMRO.
Het gesprek gaat over zijn overstap naar Jens en wat hem enthousiast maakte over dit bijzondere concept. Jens faciliteert naast FamilieHypotheken ook peer-to-peer hypotheken: financieringen waarbij particuliere investeerders rechtstreeks lenen aan woningkopers die niet door de reguliere banktoets komen. Denk aan variabel inkomen of een ondernemer die zijn pensioen anders heeft geregeld en soms ook bijzondere onderpanden.
Verder bespreken ze de rol van relatiemanagers in de hypotheekbranche – zijn ze nog van toegevoegde waarde of een makkelijke bezuinigingspost? en hoe Jens samenwerkt met zo'n 900 intermediairs in Nederland.
Benieuwd hoe een peer-to-peer hypotheek werkt, wat de "sociale moraliteitstoets" inhoudt en welke klanten Jens bedient? Luister mee.
