De Top van Nederland

Topman Equinix pleit ondanks weerstand voor meer datacenters in Nederland

20 okt 2026 · 00:20:16

Datacenters krijgen steeds meer kritiek op hun ruimte-, water, en elektriciteitsverbruik. Zo zit ook Amsterdam Zuidoost niet te wachten op het nieuwe datacenter van Equinix. Hoe gaat de datacentereigenaar om met die kritiek?  

In ‘De top van Nederland’ een uitgebreid gesprek met Michiel Eielts, CEO Benelux van Equinix. 

Presentator Thomas van Zijl vraagt hem waarom Equinix geen cijfers over zijn elektriciteitsverbruik deelt en hoe Nederland haar digitale koppositie kan behouden. 

Over Equinix 

De Amerikaanse datacenter-uitbater Equinix bouwt en exploiteert datacenters. Het bedrijf beheert data voor honderden firma's en overheden en verbindt partijen met elkaar. In Nederland gaat onder meer om Rijkswaterstaat en de Dienst Justitiële Inrichtingen. Equinix is een van de vier grootste datacentereigenaren in Nederland.

Over Thomas van Zijl 

Thomas van Zijl is financieel journalist en presentator bij BNR. Hij presenteert dagelijks ‘BNR Zakendoen’, het Nederlandse radioprogramma voor economisch nieuws en zakelijk inzicht, waar 'De top van Nederland’ onderdeel van is. Ook is hij een van de makers van de podcast ‘Onder curatoren’. 

See omnystudio.com/listener for privacy information.

De Luisterclub

Om de week onze luistertips in je mail, met alle ruimte om die van jou te delen.

Je ontvangt twee mailtjes per maand en je kunt je op elk moment weer uitschrijven.