Home | Aflevering
Podcast Luisteren (PodNL)

#113 | Heineken, AkzoNobel en de échte AI-winnaars

De week van de VEB | 26 jun 2026 | 00:31:43

De nieuwe topman van Heineken moet de brouwer weer op koers brengen, maar de aandacht ging vooral uit naar zijn 'golden hello': een aandelenpakket ter waarde van zo'n 25 miljoen euro nog vóór zijn eerste werkdag. Wat zegt dat over het beloningsbeleid van grote beursfondsen? En waarom kiest Heineken na negentig jaar voor het eerst voor een topman van buiten de eigen gelederen?

Daarnaast bespreken we in deze aflevering van De Week van de VEB de strijd rond AkzoNobel. Waarom wees het verfconcern een overnamebod met een premie van bijna 40 procent af, terwijl het tegelijkertijd een fusie nastreeft die volgens critici juist minder waarde creëert voor aandeelhouders? De VEB stelde kritische vragen, maar kreeg nauwelijks antwoorden. Wat betekent dat voor beleggers en voor de geloofwaardigheid van het bestuur?

Tot slot kijken we opnieuw naar de AI-race, maar dit keer vanuit een andere invalshoek. Niet de makers van de slimste modellen, maar de bedrijven achter chips, datacenters en cloudinfrastructuur lijken voorlopig de grootste winnaars. Waar in de AI-keten blijft uiteindelijk het meeste geld hangen? En hoe kunnen beleggers daarvan profiteren?

Meer lezen?

Lees hier over Signify 

Lees hier over Flow Traders


Van minuut tot minuut:

00:00: Intro

00:48: Bonuscircus, ook bij Heineken

12:00: AkzoNobel blijft vaag over niet accepteren overnamebod

21:55: AI gaat nog vooral over infrastructuur

Ontvang onze luistertips

De Luisterclub

Om de week onze luistertips in je mail, met alle ruimte om die van jou te delen.

Je ontvangt twee mailtjes per maand en je kunt je op elk moment weer uitschrijven.