Dwaallicht

2 | Ellert en Brammert | Drenthe

13 aug 2026 Β· 00:31:21

Volgens de sage zwierven diep door de Drentse bossen twee reuzen: Ellert en Brammert. Ze overvielen reizigers, beroofden handelaren en joegen de bewoners van de omgeving angst aan. Maar waren deze beruchte reuzen ooit meer dan een spannend volksverhaal? Dennis en Jeroen volgen het spoor van oude sagen, historische bronnen en verschillende verklaringen β€” op zoek naar de oorsprong van een van de bekendste volksverhalen uit Drenthe.

πŸ“ Provincie: DrentheWaar we dwalen tussen feit en folklore.

Dwaallicht wordt gemaakt door Dennis Hoogland & Jeroen Giesen πŸŽ™οΈ De montage en audioproductie zijn van Leeroy de Boer 🎧 Het artwork is gemaakt door Manouk van der Veen 🎨

πŸ“š Bronnen & verder lezen

πŸ“° Genoemd in deze aflevering

RTV Drenthe – Ellert en Brammert reuzen blij met kerstkledij

πŸ“Έ Bezoek de locaties uit deze aflevering

Bekijk de foto's van het beeld van Marieke in Schoonoord en de reuzenbeelden bij Openluchtmuseum Ellert en Brammert.

Instagram: foto's van de locaties

⭐ Vond je deze aflevering interessant? Volg Dwaallicht en laat een beoordeling achter β€” zo help je andere liefhebbers van geschiedenis en folklore de podcast te ontdekken.

🎧 Luister je Dwaallicht nog niet op Podimo?Probeer Podimo 30 dagen gratis en dwaal met ons mee.Probeer Podimo 30 dagen gratis

🌐 Alle luisterplatforms, socials en updates: linktr.ee/dwaallichtpodcast

De Luisterclub

Om de week onze luistertips in je mail, met alle ruimte om die van jou te delen.

Je ontvangt twee mailtjes per maand en je kunt je op elk moment weer uitschrijven.