Aflevering 115: Cees Buisman ‘We moeten vlees eten als een leeuw’
Groene Mafkezen - de duurzame podcast | 07 sep 2026 | 00:52:09

In deze aflevering spreken Alfred en Mascha met hoogleraar Cees Buisman over overconsumptie, water, voedsel, technologie en kringlopen. Kunnen we onze milieuproblemen nog oplossen? En waarom zijn menselijke uitwerpselen misschien wel het nieuwe goud?
Groene Mafkezen is een podcast van Mascha Bongenaar, Alfred Slomp en Saúl de Boer. Wil je vriend van de show worden? Meld je aan! Doneren kan ook via onze stichting.
Wil je reageren of een dilemma inzenden? Verstuur je vraag via mascha@duurzamekeuzes.com of alfred@godindesupermarkt.nl. Ook kan je ons een bericht sturen op Instagram.
INTRO
Alfred en Mascha gingen aan het werk en naar school na de vakantie. Maar Saul had een groene blooper door eieren met spek te eten. Mag hij zichzelf eigenlijk wel vegan noemen? De drie discussiëren erover.
DUURZAME NIEUWS
Mascha deelt twee keer nieuws over het tekort aan werknemers in Nederland. Eerst loopt de energietransitie vertraging op door tekort aan technisch personeel, dus zoeken netbeheerders zelfs in het buitenland. En dan is er nog de Telegraaf die stemming maakt over saucijzenbroodjes.
Alfred deelt een artikel uit Trouw; je kind eerder zindelijk maken, bespaart veel luiers en is dus goed voor het milieu.
GAST VAN DE WEEK
Duurzaam lezen is inspirerend en leuk, maar kan ook soms best lastig zijn. Gelukkig hebben we ook deze week weer een toffe gast om ons op weg te helpen. Cees Buisman is wetenschappelijk directeur van waterinstituut Wetsus in Leeuwarden, hoogleraar biologische kringlooptechnologie aan Wageningen Universiteit én auteur van het boek 'De mens is geen plaag'. Hij weet alles van overconsumptie, technologie én menselijke poep als het nieuwe goud. Als dat geen hooggeleerde groene mafkees is?
GROENE MICROSCOOP
Wat is het duurzaamste wc-papier? Normaal toiletpapier, gerecycled toiletpapier, bruin ecopapier, bamboe toiletpapier of zelfs een bidet?
GROENE UITSMIJTER
Mascha tipt Tommy Wieringa in Zomergasten: 'Er is veel te verdedigen, en dat moeten we met zijn allen doen.
Funky Day Music from #Uppbeat - License code: TJVIQZYBKGLTFSHJ
Bring the funk Music from #Uppbeat - License code: AKHTLMHOIXF3OGDR
#groenemafkezen #groenepodcast #duurzamepodcast #duurzaamleven #duurzaamdilemma #milieu #milieuvriendelijkleven #plantaardigeten #plantaardig #duurzameuitvaart #duurzaamdoodgaan #duurzaamheid #klimaat #klimaatverandering #klimaatcrisis #veganistischeten #trotsopdeboer #milieuvriendelijk #duurzamekeuzes
