Home | Aflevering
Podcast Luisteren (PodNL)

Ik zal je bewaren - aflevering 2 - Han de Vries

Ik zal je bewaren | Feb 05 2021 | 00:43:23

Han de Vries (1941) is een bekend hoboïst. Hij speelde o.a. in het Concertgebouworkest en reisde de hele wereld over.

Zijn indringende jeugdervaringen dekte hij af met veel mooie muziek tijdens zijn uitgebreide carrière.

Sinds hij gestopt is met hobo spelen vinden de herinneringen zijn weg naar buiten toe in een eigenzinnige en geregisseerde vorm.

In deze podcast vertelt hoe hij zijn verleden bewaard in zijn schilderijen en tekeningen. Hij heeft het zwijgen doorbroken.

Er wordt gesproken over het teken -en schilderwerk van Han. Dit kan je bekijken op: www.jeskaverstegen.nl


Er zijn verschillende klassieke stukken te horen in de podcast:

Bartók - The bagpiper

Scarlatti - G majeur L103

Beethoven - string quartet op 133 grosse fuge

Chanah Milner

Poulenc - hobo sonate FP 185 III Deploration très calme

Beethoven - strijkkwartet opus 132 Heiliger dankgesang Allegro

Willem Breuker - Wuivend Riet voor hobo en orkest


Met dank aan iedereen die aan deze aflevering meewerkte:

Han de Vries - interview en diverse klassieke stukken

Mattie Poels - muziek en techniek

Marcel Burger - bewerking digitale gedeelte website

Jeska verstegen - Presentatie en samenstelling van de podcast


Dit audio ondersteunend document bij mijn boek Ik zal je bewaren is mede mogelijk gemaakt dankzij subsidie van het Nederlands Letterenfonds