Home | Aflevering
Podcast Luisteren (PodNL)

14. Geld verdienen in de toekomst | Brede Welvaart

Impact in de Polder | 13 okt 2025 | 00:28:24

Brede welvaart klinkt mooi, maar de grote vraag is: hoe betalen we dat? In de eerste aflevering van seizoen 3 van Impact in de Polder zoekt Marnix Kluiters naar antwoorden op die vraag. Want als we streven naar een samenleving waarin niet alleen geld, maar ook welzijn en duurzaamheid centraal staan, moeten we ook anders gaan verdienen. 

SER-voorzitter Kim Putters legt uit waarom ons verdienvermogen de sleutel is tot banen, investeringen en brede welvaart.  

Otto Raspe, hoofdeconoom bij de Rabobank, deelt zijn visie op productiviteitsgroei en de hobbels op weg daarheen.  

Tot slot ontmoet Marnix de mensen van ChargeHyve, een jonge onderneming die laat zien dat economische winst en maatschappelijke waarde elkaar kunnen versterken. Hun verhaal laat zien dat een nieuwe manier van ondernemen mogelijk is:  eentje die laat zien hoe brede welvaart in de praktijk kan werken. 

Host en onderzoek: Marnix Kluiters, tevens maker Ecosofie | Ecosofie.net 
Regie/productie: Max Boogaard, On the Record Media | ontherecord.nl 
Redactie: Thomas Blom, SER
Muziek: Roel Slootman

Ontvang onze luistertips

De Luisterclub

Om de week onze luistertips in je mail, met alle ruimte om die van jou te delen.

Je ontvangt twee mailtjes per maand en je kunt je op elk moment weer uitschrijven.