
Er lijkt geen maat te staan op investeringen in datacenters voor AI, vooral in de VS. Europa zal volgen, maar willen we dat? En hebben we al die datacenters ook echt nodig?
In de Verenigde Staten zijn datacenters voor AI-toepassingen intussen al zo groot dat ze geen hectares, maar vierkante kilometers innemen. Plaats daarvoor hebben ze in de VS genoeg. Energie ook. En kapitaal, dat zeker.
Europa wil niet achterblijven in de race. Maar moeten wij dan echt al ons geld en al onze energie ook in datacenters pompen?
Alina Churikova praat erover met Stijn Decock en Wim Winckelmans in Kop of munt.
Lees de volledige reeks over datacenters in De Standaard.
Journalisten Stijn Decock en Wim Winckelmans l Presentatie en redactie Alina Churikova l Eindredactie Marjan Justaert en Yves Delepeleire l Audioproductie en muziek Pieter Santens l Chef podcast Eva Berghmans
See omnystudio.com/listener for privacy information.
