Ik kon niet terug naar mijn oude leven
Mee Op Missie: Veteranen verhalen | 02 sep 2026 | 00:43:23

Mandy Heeren (1991) is actief dienend militair en veteraan bij de Koninklijke Landmacht. Mandy is op uitzending geweest naar Irak en Zuid-Libanon en op kortere werkbezoeken naar Afghanistan, Mali en Litouwen. Haar meest recente uitzending van 13 maanden naar Zuid-Libanon is het meest in het oog springende, waar Mandy als enige Nederlandse militair deel uitmaakte van UNIFIL.
Over die periode schreef Mandy het boek Blauwe Scherven, met als ondertitel: hoe houd je als vrouw stand in oorlogsgeweld?
In deze aflevering van Mee Op Missie vertelt Mandy uitgebreid over haar uitzendingen én in het bijzonder over de uitzending Zuid-Libanon.
🎖️🪖🪖🎖️"Ik keerde niet terug naar mijn oude leven, dat kon niet meer. Mijn kijk op de wereld was veranderd, mijn prioriteiten waren verschoven, en de antwoorden op de vragen die ik had over wat belangrijk was in het leven, bleven me altijd bij. Bij aanvang van de missie was de veiligste plek nog in de bunker. Later vulden diezelfde bunkers zich met wit gas dat direct de longen en ogen aantastte, en waren er nachten dat ze er letterlijk uitgerookt werden. Dan ren je naar buiten en zie je overal paddenstoelwolken. Je krijgt tussendoor telefoontjes dat het kamp beschadigd is en dat collega's gewond zijn geraakt. Er was nergens een schuilplaats echt veilig: wapen bij de hand, tas met waardevolle spullen altijd klaar, voor het geval het mis zou gaan.”🎖️🪖🪖🎖️
Muziek: Chase Peña - i am not who i was.
De hele Mee Op Missie playlist vind je hier.
Intromuziek: Joe Tennessee- Proud to Be a Soldier.
Wil je het verhaal van Mandy Heeren nog eens rustig teruglezen, dan kan dat HIER.
In gesprek met veteranen over hun uitzendingen en ervaringen.
