Home | Aflevering
Podcast Luisteren (PodNL)

NLML - afl. 3 - Het rekenonderwijs

Niet lullen maar lesgeven | 03 mei 2023 | 00:29:18

De inspectie van het onderwijs concludeert al jaren hetzelfde: de opbrengsten binnen het Nederlandse rekenonderwijs blijven achter. Aan het einde van de basisschool beheersen, volgens de inspectie, leerlingen de basisvaardigheden op het gebied van rekenen onvoldoende.

Een serieus probleem, aangezien rekenen valt onder de kernvakken en we de opbrengsten van dit vak gebruiken als leidraad voor het advies in groep 7 en 8. Leerlingen zijn dus gebaat bij goed rekenonderwijs. Hoe kan het dat onze opbrengsten achterblijven? Wat maakt een rekenles een goede rekenles? Hoe gebruiken we onze rekenmethode hierbij en welke invloed hebben rekenmodellen?

We hebben het in deze aflevering over het geven van expliciete directe instructie. Daarover lees je hier meer. We raden je aan om het boek EDI 2.0 altijd te gebruiken als je nieuwe onderwerpen aanbiedt.

Roxanne benoemt 'met sprongen vooruit'. Daarover lees je hier meer. 

Een boek wat wij veel gebruikt hebben om onze kennis over rekenonderwijs te vergroten is 'Effectief rekenonderwijs op de basisschool' van Marcel Schmeier. 

Ontvang onze luistertips

De Luisterclub

Om de week onze luistertips in je mail, met alle ruimte om die van jou te delen.

Je ontvangt twee mailtjes per maand en je kunt je op elk moment weer uitschrijven.