Home | Aflevering
Podcast Luisteren (PodNL)

Oplossingen voor een 'Ontspannen Overgang'

Rhesets Radio | Eerste hulp bij stressklachten | Mar 28 2026 | 00:17:29

In deze derde aflevering van Storm in je lijf kijken we niet alleen naar wat er gebeurt tijdens de overgang, maar vooral naar wat je zélf kunt doen wanneer stress en overgangsklachten elkaar versterken. Hoewel hormoontherapie voor sommige vrouwen verlichting kan geven, is de overgang zelden een kwestie van één knop waar je aan draait. Het is een samenspel van hormonen, leefstijl, stressbelasting en alles wat je lichaam in de loop der jaren heeft meegemaakt.

Ik leg uit waarom bewustwording van je eigen lijf een belangrijke eerste stap is en wat stressfysiologie daar precies mee te maken heeft. Je hoort hoe je signalen van disbalans kunt herkennen, waarom klachten vaak blijven bestaan en hoe je weer invloed kunt krijgen op wat er in je lichaam gebeurt.

Ook bespreken we de rol van je omgeving. Wat kun je verwachten van je partner? En welke verantwoordelijkheid ligt er bij werkgevers als het gaat om duurzame inzetbaarheid en begrip op de werkvloer? De overgang is geen individueel probleem, maar iets wat ook impact heeft op relaties, werk en dagelijks functioneren.