Home | Aflevering
Podcast Luisteren (PodNL)

Speloptafel 114 - De wonderlijke reis van Wine & Dice

Speloptafel | 30 mei 2026 | 01:27:08

Er zijn zoveel bijzondere verhalen te vertellen over hoe bordspellen ontstaan. Maar weinig uitgeverijen hebben zo'n omschakeling moeten maken als Wine & Dice.

Want oorspronkelijk waren Sanne en Perry helemaal niet bezig met het uitbrengen van spellen, maar hadden ze een vrij succesvolle bezigheid met het opzetten van spellenavonden in cafés.

Maar corona gooide roet in het eten. En deze week worden de eerste edities van het eerste spel van Sanne en Perry bezorgd. Over creativiteit in meerdere opzichten: het aanpassen van je bedrijf tot aan het creëren van nieuwe spellen voor Wine & Dice.

Verder spreken we de mensen achter nieuwe initiatieven: de Nationale Spellenweek (vergelijkbaar met de boekenweek, maar dan met spellen) en Board Game Link ('een soort Linked-In voor iedereen in de bordspellenindustrie').

Patrick en Eddy vormen opnieuw een duo als ze Lairs (Kids Table Board Games) bespreken. En Dave en Eddy blikken terug op Peer Speelt (17 mei, Peer (Belgisch Limburg)).

Kortom... het zit weer bomvol...

TIMESTAMPS:

00:00 - Intro

03:14 - Spellennieuws met:

03:25 - Marvin Beekhuijzen over de Nationale Spellenweek (NSW)

10:54 - Nieuw initiatief in de bordspelindustrie: Board Game Link

15:50 - REVIEW: Lairs (Kids Table Board Games)

30:37 - REVIEW: Peer Speelt

57:48 - OP PAD MET SPELOPTAFEL: Van bordspelavond tot eigen spel: de wonderbaarlijke reis van Wine & Dice

1:25:12 - Slot

Ontvang onze luistertips

De Luisterclub

Om de week onze luistertips in je mail, met alle ruimte om die van jou te delen.

Je ontvangt twee mailtjes per maand en je kunt je op elk moment weer uitschrijven.