Van de baan

22. Autisme, ontslag en alles wat dan tegelijk komt – Marjon Wiendels

05 jun 2026 · 00:46:35

Marjon werkt al meer dan dertig jaar als IT-er en schreef twee romans over wat er kan misgaan op de werkvloer. In deze aflevering vertelt ze over psychologische onveiligheid, een verbetertraject dat geen verbetertraject was, en wat het betekent om je baan te verliezen op een onrechtvaardige manier.


We bespreken hoe schrijven haar hielp, en hoe ze altijd het gevoel had anders te zijn. Sinds haar diagnose vallen er steeds meer kwartjes. Dat ook dingen als gezichtsblindheid en verdwalen kenmerken van autisme zijn, helpt haar om milder naar zichzelf te kijken.


Je kunt Marjon hier volgen op LinkedIn

Marjon wilde graag nog Wonders of Work, Raymond Obdam, Jerome ten Noever de Brauw, Sylvia Holtslag, Marcel de Graaf en het Enik Recovery College bedanken.

 

Wil je meer weten over rouw bij (dreigend) baanverlies?

- Volg mij op ⁠⁠⁠⁠LinkedIn⁠⁠⁠ ⁠voor actuele inzichten en tips

- Lees ⁠⁠⁠mijn boek⁠⁠⁠: 'Van de baan - Begrijpen en begeleiden van rouw door baanverlies' voor meer verdieping

- Of kom naar een van de masterclasses

Wil je geen aflevering missen? 

Klik dan op volgen en deel deze podcast. Zo help je mee om te zorgen dat er meer erkenning en herkenning komt van rouw door baanverlies.

Credits: 

De illustratie is ontworpen door Jetteke Ottevanger - ⁠https://jettekeottevanger.nl

De Luisterclub

Om de week onze luistertips in je mail, met alle ruimte om die van jou te delen.

Je ontvangt twee mailtjes per maand en je kunt je op elk moment weer uitschrijven.