Home | Aflevering
Podcast Luisteren (PodNL)

#285 - Personal branding voor fotografen: waarom het er in 2026 meer toe doet dan ooit

De Donkere Kamer | 31 aug 2026 | 00:25:31

Ik ga je iets vertellen dat je misschien niet verwacht van iemand die al jaren zichzelf deelt in haar content: ik had zelf weinig zin in personal branding. Jarenlang bouwde ik aan De Donkere Kamer zonder er ook maar een gezicht aan te geven. In deze aflevering, deel 1 van een tweeluik, vertel ik wat die knop deed omdraaien en waarom personal branding vandaag meer telt dan ooit. Er is nooit eerder zoveel content geweest, nooit eerder zoveel AI-rommel, en een publiek dat tegelijk kritischer is en moeilijker in beweging te krijgen dan ooit. Ik vertel over mijn eigen grenzen, over wat ik wel deel en wat nooit, over het gesprek met mijn man Rik waarin bleek hoeveel het platform intussen "ik" geworden is, en over de fotograaf die me contacteerde om mee te reizen naar Patagonië, puur op basis van één persoonlijke aflevering. Personal branding betekent niet dat je je huis of je gezin toont. Het betekent dat je je blik, je keuzes en je smaak zichtbaar maakt, want dat is het enige dat niemand van je kan overnemen.


Wat je leert in deze aflevering

  • Waarom Kaat jarenlang weerstand voelde tegen personal branding, en wat die weerstand uiteindelijk deed kantelen

  • Waarom mensen vandaag vertrouwen zoeken bij een gezicht en een naam voor ze kopen, en wat dat betekent voor jou als fotograaf

  • Wat personal branding wél is en wat het niet is: geen selfiecultuur, geen oversharen, maar je blik, je keuzes en je smaak zichtbaar maken

  • Waarom fotografen zo vaak denken dat hun foto's voor zich moeten spreken, en waarom dat vandaag niet meer volstaat

  • Hoe Kaat haar eigen grens trekt in wat ze deelt, en waarom die grens net rust geeft in plaats van beperking

  • Waarom fotografie als medium in crisis net daardoor zoveel ruimte biedt om je te onderscheiden

    STRATEGIEDAG

    Deze week zet ik mijn strategiedag eenmalig in de etalage: een volledige dag, één op één, waarin we samen werken aan de thema's die jij wil aanpakken, van positionering en personal branding tot je portfolio of boekconcept. Normaal 1500 euro, deze week tot en met zondagavond middernacht aan 799 euro met code strategie. Hier vind je de link.


    Partners van deze aflevering

    Foto Robyns (Sint-Truiden) Een familiezaak met meer dan zeventig jaar ervaring, die elke dag tussen fotografen staat. Ze begeleiden zowel starters als professionals, en als pro-dealer van Canon, Nikon, Sony en Fujifilm kennen ze hun materiaal door en door. Advies dat vertrekt vanuit hoe jij werkt. Foto Robyns, Sint-Truiden.

    Profotonet Voor Kaat begint een foto pas echt te leven wanneer ze geprint wordt. Daarom werkt ze graag samen met Profoto Net voor fine art prints, fotoboeken en wanddecoratie, met veel zorg gemaakt en speciaal voor fotografen. Wil jij je werk ook tastbaar maken? Kijk op profotonet.com en gebruik code kamer-1010 voor 10% korting op je bestelling.

    Cameranu Naast creativiteit heb je als fotograaf ook gewoon de juiste tools nodig, of dat nu een nieuwe lens is of een camera waar je op kan vertrouwen tijdens een klantenshoot. De specialisten van Cameranu denken met je mee en geven eerlijk advies. Surf naar hier en gebruik code DDK10 voor 10% korting.


Ontvang onze luistertips

De Luisterclub

Om de week onze luistertips in je mail, met alle ruimte om die van jou te delen.

Je ontvangt twee mailtjes per maand en je kunt je op elk moment weer uitschrijven.