Met open vizier

Luc en Arne Nilis over hun gokverslaving, de zoon van een bekende voetballer zijn en blessureleed I Met Open Vizier I S09E10

21 okt 2026 · 01:00:04

Voor deze aflevering is Alex afgereisd naar Maasmechelen in België. Hij spreekt met Luc Nilis en zijn zoon Arne Nilis. Voor het eerst een vader en zoon in de podcast!

In dit eerste deel van het tweeluik worden de stellingen voorgelegd.
Arne geeft aan dat hij een aantal jaren geleden waarschijnlijk andere antwoorden had gegeven. Hij geeft hierbij als voorbeeld de vraag of hij wel eens bidt.
Ook komt hij terug op de ‘genezing’ van een gokverslaving.

Het gaat verder over hoe Luc is opgegroeid en de veilige, maar strenge opvoeding die hij kreeg van zijn vader, met als doel dat Luc voetballer kon worden.

Daarna gaan ze dit spiegelen aan de opvoeding van zoon Arne, of hij net zo’n opvoeding heeft gehad. En hoe ervoer hij het om op te groeien met een vader die profvoetballer is?

Tot slot wordt de verhuizing naar Engeland besproken. Luc vertelt over zijn zware blessure waardoor hij niet meer kon voetballen en Arne vertelt hoe dit voor het gezin was. Luc vertelt hierbij ook hoe hij in zijn gokverslaving rolde.

Namens Alex, Luc en Arne, veel luisterplezier!

VVCS

De VVCS geeft voorlichting aan spelers over de risico's van gokken en matchfixing. Gokken lijkt misschien onschuldig, maar is uitermate gevaarlijk. Daarom heeft de VVCS een eigen hulplijn Problematisch Gokgedrag, met psychologen door het hele land. Ook de Kansspelautoriteit werkt hier aan mee. Kijk op https://www.openovergokken.nl of op https://www.vvcs.nl/diensten/hulplijn/ voor meer informatie.

See omnystudio.com/listener for privacy information.

De Luisterclub

Om de week onze luistertips in je mail, met alle ruimte om die van jou te delen.

Je ontvangt twee mailtjes per maand en je kunt je op elk moment weer uitschrijven.