NOOD: In Actie!

Een crisisscenario oefenen als teambuilding

27 mei 2026 · 00:32:44

Hoe bereid je je organisatie voor op extreme situaties als een grootschalige stroomstoring, pandemie of het plotseling wegvallen van cruciale leiderschapsfuncties? Bijvoorbeeld door te oefenen met realistische simulaties van crisisscenario’s. Maar: hoe pak je zo’n simulatie aan? Wat maakt een scenario geloofwaardig, maar ook leerzaam? Hoe oefen je druk uit? En waar moet je tijdens de uitvoering scherp op zijn?

Die puzzel is het werk van Emilie van der Spil, Global Head of Resilience bij Rabobank. Zo confronteerde ze haar collega’s onlangs met het crisisscenario waarin de bank, door veranderende geopolitieke verhoudingen met de VS, plots geen toegang meer zou hebben tot de dollar. Zo’n oefening kan stressvol en ongemakkelijk zijn, maar wanneer het team met ongemak de deur uitloopt, weet Emilie juist dat ze haar werk goed heeft gedaan.

Luister mee naar haar verhaal over de weerbaarheid van Rabobank, het belang van goede volgers, en de mythe van de perfecte crisismanager.

See omnystudio.com/listener for privacy information.

De Luisterclub

Om de week onze luistertips in je mail, met alle ruimte om die van jou te delen.

Je ontvangt twee mailtjes per maand en je kunt je op elk moment weer uitschrijven.