Home | Podcast
Podcast Luisteren (PodNL)

De Elfde Man - Vanaf 24 sept te beluisteren

20 oktober 1943. Anna van Erp werkt op het land. Als ze opkijkt van het bietenrooien, ziet ze een parachute neerkomen in een boom. Er hangt een man aan. Als boeren hem willen helpen, is hij spoorloos verdwenen.
Tot aan haar dood vraagt Anna zich af wat er met de jongeman gebeurd is. Heeft hij het gered? Is hij krijgsgevangen genomen? Waar is hij gebleven?

Oct 15 2023 | 00:32:59

De Amerikaan ontsnapt maar hij heeft geen idee waar hij is. Hulp vragen durft hij niet. Plotseling is daar een jongeman die interesse in hem toont. Is hij te vertrouwen?
Deze audioproductie is gemaakt door Podcastcollectief Talud, met dank aan de gemeente Meierijstad, Omroep Meierij en het Fonds voor Cultuurparticipatie. Het hoorspel werd geschreven door René Verdiesen. De stemmen in het hoorspel zijn van : Leon de Kok, Daan Bolier, Hasse Bosma, Nico van de Wetering en Monique Dragt. Nico voorzag ons van informatie over zijn eigen grootvader en speelde hem in het hoorspel.
Verder hoorde u in deze aflevering schrijver Cor en Mieke Vervoort en militair-historicus Christ Klep. De geluidsfragmenten in de intro komen uit de film Hell over Germany van Documentary.net. De intromuziek is van www.audionautics.com.
Wij bedanken het Fonds voor Cultuurparticipatie, de gemeente Meierijstad en Omroep Meierij. Cor Vervoort schreef het boek Sodom und Gomorra waarin het verhaal van De Elfde Man staat. Dit boek is onder andere verkrijgbaar bij het Geronimo museum in Eerde.
Podcastcollectief Talud bestaat uit Tanja Slootmans en Laura van den Akker. Foto’s van deze productie staan op ww.podcastcollectieftalud.nl

Oct 08 2023 | 00:27:59

Er stijgen twee bomber squadrons op in Engeland. Doel is Duitsland. Daarvoor moeten ze over Zuid-Nederland vliegen waar ze worden opgewacht door Flaks en gevechtsvliegtuigen van de vijand.
Deze audioproductie is gemaakt door Podcastcollectief Talud, met dank aan de gemeente Meierijstad, Omroep Meierij en het Fonds voor Cultuurparticipatie. Het hoorspel werd geschreven door René
Verdiesen. De stemmen in het hoorspel zijn van : Leon de Kok, Hasse Bosma en Daan van de Donk en Maaike van Kuik.
Verder hoorde u in deze aflevering schrijver Cor Vervoort, Mieke Vervoort en militair-historicus Christ Klep. De
geluidsfragmenten in de intro komen uit de film Hell over Germany van
Documentary.net. De intromuziek is van www.audionautics.com.
Wij bedanken het Fonds voor Cultuurparticipatie, de gemeente Meierijstad en Omroep Meierij.
Cor Vervoort schreef het boek Sodom und Gomorra waarin het verhaal van De Elfde Man staat. Dit boek is onder andere verkrijgbaar bij het Geronimo museum in Eerde.
Podcastcollectief Talud bestaat uit Tanja Slootmans en Laura van den Akker. Foto’s van deze productie staan op ww.podcastcollectieftalud.nl

Oct 01 2023 | 00:32:04

Eerde is een klein boerendorp in Brabant. Het lijkt alsof ze zich best redden tijdens de oorlog. Maar voor de bezetter is Eerde van groot belang vanwege de locatie aan doorgaande routes. Het dorp wemelt van de Duitsers die oefenen in hun ‘schietkelder’ in de bossen.
Cor wil zijn moeder postuum rust geven door uit te zoeken wie de parachutist was. Hij ondervraagt vele getuigen.
M.m.v. Cor en Mieke Vervoort, Christ Klep, Adriaan en Bets van Hooft en Erwin Janssen.
De hoorspelen werden geschreven door René Verdiesen en zijn gebaseerd op het verhaal van Cor. De stemmen in deze aflevering zijn van: Egbert de Flines, Leon de Kok, Suus van Dort, René Verdiesen, Herman Borra en Styno Huijkman.
De intromuziek is van www.audionautics.com. De
geluidsfragmenten in de intro komen uit de film Hell over Germany van
Documentary.net.
Wij bedanken het Fonds voor Cultuurparticipatie, de gemeente Meierijstad en Omroep Meierij.
Cor Vervoort schreef het boek Sodom und Gomorra waarin het verhaal van De Elfde Man staat. Dit boek is onder andere verkrijgbaar bij het Geronimo museum in Eerde.
Podcastcollectief Talud bestaat uit Tanja Slootmans en Laura van den Akker. Foto’s van deze productie staan op ww.podcastcollectieftalud.nl

Sep 24 2023 | 00:31:33

1943 - Anna van Erp is bieten aan het rapen op het veld als ze een man aan een witte parachute ziet landen. Samen met de andere boeren wil ze hem helpen maar ze kan hem niet vinden. Ook de Duitsers gaan op zoek. Even verderop stort een B17 bommenwerper neer. De rest van de
bemanning wordt aangetroffen maar die ene is verdwenen. Het begin van een lange zoektocht.
Want niet alleen in 1943 werd er gezocht naar de parachutist. Zestig jaar later probeert Cor Vervoort te ontdekken wie die man was.
M.m.v. Cor en Mieke Vervoort, Christ Klep, Adriaan en Bets van Hooft.
De hoorspelen werden geschreven door René Verdiesen en zijn gebaseerd op het verhaal van Cor. De stemmen in deze aflevering zijn van : Suus van Dort, Herman Borra en Wim Elbers.
De intromuziek is van www.audionautics.com. De
geluidsfragmenten in de intro komen uit de film Hell over Germany van
Documentary.net.
Wij bedanken het Fonds voor Cultuurparticipatie, de gemeente Meierijstad en Omroep Meierij.
Cor Vervoort schreef het boek Sodom und Gomorra waarin het verhaal van De Elfde Man staat. Dit boek is onder andere verkrijgbaar bij het Geronimo museum in Eerde.
Deze audioproductie is gemaakt door stichting Podcastcollectief Talud m.m.v. Tanja Slootmans en Laura van den Akker.
Foto’s van deze productie staan op www.podcastcollectieftalud.nl
 

Sep 17 2023 | 00:02:33

De Elfde Man
20 oktober 1943. Anna van Erp werkt op het land. Als ze opkijkt van het bietenrooien, ziet ze een parachute neerkomen in een boom. Er hangt een man aan. Als boeren hem willen helpen, is hij spoorloos verdwenen.Tot aan haar dood vraagt Anna zich af wat er met de jongeman gebeurd is. Heeft hij het gered? Is hij krijgsgevangen genomen? Waar is hij gebleven?
Dit is het mysterie van De elfde man.Een zesdelige serie die tot stand kwam met  behulp van Gemeente Meierijstad, Fonds voor Cultuurparticipatie en Omroep Meierij.
Daarnaast zijn wij dank verschuldigd aan auteur Cor Vervoort van het boek Sodom und Gomorra, militair historicus Christ Klep, Erwin Janssen van het Geronimo Museum in Eerde, hoorspelauteur René Verdiesen en Casper Hoenderdos van het Inspiratiemuseum in Heeswijk. Uiteraard vergeten wij niet de vele lieve mensen die meewerkten aan de hoorspelen die in deze serie opgenomen zijn. En ten slotte  alle mensen die we hebben geïnterviewd. In de shownotes van de afleveringen worden zij met name genoemd. 
Vanaf 17 september 2023 te beluisteren bij Omroep Meierij. Vanaf 24 september landelijk via je favoriete podcastapp.

Gerelateerde podcasts

Alle podcasts A-Z