Home | Podcast
Podcast Luisteren (PodNL)

Over Spreken Gesproken Podcast

We herkennen het allemaal: slaapverwekkend vermoeiende presentaties van collega’s, verkopers die als wandelende flyers fungeren, een familielid met een wollig en onsamenhangend verhaal of een directeur die zijn visie heeft vertaald naar honderden onleesbare slides.
Het is misschien wel vanwege al deze ervaringen dat we het Spaans benauwd krijgen wanneer we zelf moeten spreken in het openbaar.

Over Spreken Gesproken is de ultieme podcast voor professionals die willen praten met resultaten. In de nr. 1 public speaking podcast van Nederland interviewt trainer, spreker en auteur Glenn Vergoossen de beste sprekers en experts uit dit vakgebied.

Iedere 1ste, 3de en 5de maandag van de maand staat er een nieuwe aflevering voor je klaar. Maak korte metten met plankenkoorts en spreek met meer impact! Ga voor meer informatie naar www.oversprekengesproken.nl

Jul 13 2026 | 01:49:39

Waarom lopen gesprekken zo vaak anders dan we bedoelen?


Waarom verlaten we een vergadering met het gevoel dat iedereen het eens was… terwijl dat helemaal niet zo blijkt te zijn? Waarom luisteren we, maar horen we iets anders? Waarom denken slimme mensen soms gezamenlijk verrassend domme dingen?


In deze aflevering van Over Spreken Gesproken ga ik in gesprek met psycholoog, executive trainer en presentatiecoach Job Boersma over zijn nieuwe boek Communicatie als Mindfuck.


Job neemt ons mee achter de schermen van menselijke communicatie. Achter de onzichtbare mechanismen die onze gesprekken voortdurend beïnvloeden. Want nog vóór het eerste woord is uitgesproken, sturen aannames, verwachtingen, identiteit, groepsdruk en cognitieve biases al de richting van het gesprek.


We praten over de enorme “dode hoek” in ons denken. Over pseudo-luisteren, collectieve illusies en waarom communicatie vaak veel minder gaat over informatie uitwisselen dan over het beschermen van onze identiteit.


Voor iedereen die leiding geeft, presenteert, traint, adviseert of simpelweg betere gesprekken wil voeren, is dit een aflevering die je anders laat kijken naar menselijke interactie.


In deze aflevering hoor je onder andere:


* waarom communicatie vaak al ontspoort voordat het eerste woord is gevallen;

* wat Job bedoelt met de dode hoek van het denken;

* waarom slimme mensen samen ongelooflijk domme beslissingen kunnen nemen;

* hoe pluralistische onwetendheid organisaties gevangen kan houden;

* waarom herkenning nog geen begrip is;

* hoe pseudo-luisteren werkt en waarom écht luisteren zo moeilijk is;

* de invloed van cognitieve biases op gesprekken en besluitvorming;

* waarom empathie soms juist projectie wordt;

* hoe psychologische veiligheid complexer is dan veel organisaties denken;

* waarom lichaamstaal vaak wordt overschat;

* wat dit alles betekent voor leiderschap, presenteren, training en coaching.


Over Job Boersma


Job Boersma is psycholoog, executive trainer, presentatiecoach en auteur. Hij begeleidt bestuurders, professionals en teams op het gebied van strategische gespreksvoering, onderhandelen, beïnvloedingscommunicatie en lichaamstaal. Eerder schreef hij onder andere Harder praten helpt niet en Ik weet dat u liegt. Met Communicatie als Mindfuck daagt hij ons uit om anders te kijken naar hoe gesprekken werkelijk verlopen.


Check voor meer informatie zijn website: https://jobboersma.nl 


Jun 29 2026 | 02:01:31

Wat gebeurt er met je zodra je zichtbaar wordt?


Je kent je tekst. Je slides staan goed. Je hebt geoefend. En toch kan er iets gebeuren zodra er publiek kijkt. Je adem gaat omhoog, je hoofd begint commentaar te leveren en ineens voelt je PowerPoint veiliger dan jijzelf.


In deze aflevering spreek ik met Arold Langeveld: high performers counselor, sprekerscoach, auteur en oprichter van Speaking Happens en de School voor Presentatiecoaching.


Arold begeleidt mensen in ontspannen zichzelf blijven. In zijn werk loopt steeds één beweging mee: van vluchten naar voelen.


We spreken over presenteren als veel meer dan een vaardigheid. Over zichtbaar blijven onder druk. Over waarom spanning niet per se weg hoeft. Over het verschil tussen iemand beter laten presenteren en iemand vrijer laten spreken. En over hoe je als coach iemand kunt begeleiden zonder te oordelen of te repareren.


Bijzonder aan deze aflevering is dat een aantal eerdere gasten van Over Spreken Gesproken een vraag voor Arold hebben ingesproken. Je hoort bijdragen van:

Hun vragen brengen ons langs thema’s als luisteren, podiumdrang, storytelling, aanwezigheid en de “muppets” in je hoofd.


In deze aflevering hoor je onder andere:

  • waarom Arold zegt dat spreken geen vaardigheid is;
  • wat het betekent om “gezien, maar niet bekeken” te worden;
  • waarom oordeel zo schadelijk kan zijn in presentatiecoaching;
  • hoe spanning op het podium vaak een poging tot veiligheid is;
  • wat ontspannen presenteren wél en níét betekent;
  • waarom zichtbaar zijn iets anders is dan jezelf bewijzen;
  • hoe de vraagmethode helpt om vrijer te spreken;
  • waarom een presentatie vaak geen goed middel is om alleen informatie over te dragen;
  • wat storytelling te maken heeft met ontspannen presenteren;
  • hoe je omgaat met de muppets in je hoofd.


Wil je zelf professioneel presentatie coach worden? Er zijn nog een paar plekken beschikbaar voor de lichting van september. Check voor meer informatie: www.schoolvoorpresentatiecoaching.nl 

Wil je meer info over Arold en zijn totale werk? Check www.aroldlangeveld.nl 

Check andere afleveringen van de Over Spreken Gesproken podcast via www.oversprekengesproken.nl 

Jun 17 2026 | 01:56:12

Annemarie Mars is terug in Over Spreken Gesproken. Na ons eerdere gesprek over De functie van frictie spreken we nu over haar nieuwe boek 'Leuk is anders - hanteren van heftigheid in het gesprek over verandering'.

Check ons vorige gesprek: https://open.spotify.com/episode/6rnrRjt0GX9ZsbavQrCych?si=565385e81d874e25 


In complexe veranderingen worden gesprekken soms heftig. Door frustratie, weerstand, boosheid, ongemak of conflict. Vaak willen we die heftigheid vermijden, maar soms is juist dát het gesprek dat nodig is.


We praten over functionele en disfunctionele heftigheid, over activeren versus agiteren, kalmeren versus verdoven, taal die ruis veroorzaakt, het gesprek met jezelf, en de vraag hoe je overeind blijft én in verbinding blijft als het spannend wordt.


Ook blikken we terug op Annemarie’s reis van idee naar theaterkeynote, met muziek, kwetsbaarheid en veel verandervakmanschap.


Een aflevering over het echte gesprek voeren, ook als leuk anders is.

May 26 2026 | 01:19:26

In deze aflevering van Over Spreken Gesproken spreekt Glenn Vergoossen met presentatietrainer en auteur Joop Wolters over zijn boek 'Spreken als een baas – 99 upgrades voor een onuitwisbare indruk tijdens presentaties'.


Joop ziet presenteren niet als een talent dat je toevallig hebt, maar als een vak dat je kunt trainen, zoals je ook beter kunt worden met sport of muziek.

In zijn boek verzamelde hij 99 praktische upgrades die samen een enorm verschil kunnen maken in hoe je overkomt op een publiek.


Op een creatieve manier laten we het lot bepalen welke upgrades we zullen delen met jou. Voor alle upgrade (inclusief toegang tot eigen Chat GPT, dat bij het boek hoort) check de website: https://sprekenalseenbaas.nl 


In deze aflevering hoor je:

* Waarom veel presentaties falen door gebrek aan keuzes

* Wat het verschil is tussen een goede en een geweldige presentatie

* Waarom overvolle slides nog steeds een enorme presentatiekiller zijn

* Hoe je structuur aanbrengt die een publiek écht kan volgen

* Wat energie doet met je overtuigingskracht

* Hoe je omgaat met zenuwen op het podium

* Waarom presenteren vooral een ambacht is

* Wat topkeynotes anders doen dan gemiddelde presentaties

Over Joop Wolters


Joop Wolters is presentatietrainer, spreker en auteur. Hij helpt professionals om met meer helderheid, overtuigingskracht en zelfvertrouwen te presenteren. Zijn stijl is praktisch, direct en toepasbaar: geen ingewikkelde theorieën, maar concrete technieken die meteen werken in de praktijk.


Met Spreken als een baas biedt hij een toolbox vol kleine verbeteringen die elke presentatie sterker maken.



Voor wie is deze aflevering?


* Professionals die regelmatig presenteren

* Trainers, consultants en facilitators

* Leiders die overtuigender willen communiceren

* Iedereen die beter wil leren spreken voor groepen

May 13 2026 | 01:32:58

Veel sprekers beginnen bij hun inhoud.Hun kennis. Hun boek. Hun expertise.
Maar volgens mijn gast van vandaag begint een sterke keynote ergens anders: bij de beweging die je wilt creëren bij je publiek.
In deze aflevering van Over Spreken Gesproken spreekt Glenn Vergoossen met Lisa Portengen. Lisa is sprekerscoach, keynote-regisseur en voormalig theatermaker.
Lisa studeerde aan de Kleinkunstacademie, stond jarenlang zelf op het podium met haar theaterlezing Smart & Sexy en begeleidde inmiddels meer dan 250 sprekers bij het bouwen van hun keynote.
Maar ze doet iets anders dan veel presentatiecoaches.Ze helpt sprekers niet alleen beter presenteren, ze regisseert hun verhaal. Want volgens Lisa is een keynote geen verzameling ideeën, maar één heldere beweging voor het publiek.
In deze aflevering hoor je:

* Waarom veel keynotes inhoudelijk sterk zijn, maar dramaturgisch niet werken* Wat businesssprekers kunnen leren van theater* Waarom schrappen vaak belangrijker is dan toevoegen* Hoe je een keynote bouwt vanuit de innerlijke spanning van het publiek* Wat de Red Thread van Tamsen Webster is en hoe die helpt bij storytelling* Hoe de drie cirkels van aandacht werken* Waarom impact niet ontstaat door harder je best te doen* Hoe een spreker een keynote niet alleen moet begrijpen, maar ook moet belichamen* Waarom plezier, spel en energie essentieel zijn op een podium
Wil je meer weten over Lisa of haar werk? Check haar website: https://lisaportengen.nl 
Wil je zelf praten met resultaten? Neem ook eens een kijkje op www.speakersclub.nl

Apr 28 2026 | 01:52:04

In veel organisaties wordt er veel gepraat over cultuur. Er hangen kernwaarden aan de muur, er zijn heisessies, er zijn mooie PowerPoints. Maar uiteindelijk, als we het plat slaan, blijkt cultuur fundamenteel maar over één ding te gaan: hoe mensen zich gedragen wanneer niemand kijkt.

Mijn gast van vandaag heeft daar een uitgesproken visie op. Martijn Verspeek is ondernemer en mede-eigenaar van familie-installatiebedrijf Verspeek. En hij bouwde een organisatie die op een aantal punten haaks staat op hoe veel traditionele bedrijven werken.

Bij hem geen cultuur van controle, maar van vertrouwen.

Geen regels als uitgangspunt, maar verantwoordelijkheid.

Geen managementtaal, maar gewoon menselijkheid.

We kennen elkaar indirect al jaren. Komen elkaar tegen op seminars, of events van gedeelde idolen en sprekersvrienden zoals Jos Burgers, Remco Classen en Jan van Setten. Ik begrijp dat hij soms zelfs naar deze podcast luistert.

De afgelopen jaren trad Martijn, los van het runnen van zijn bedrijf zelf steeds meer in het licht. Om te delen over Verspeek en waarom het eigenlijk heel raar is dat wat hij doet als bijzonder wordt ervaren.

Zijn verhaal werd opgeschreven door Eddy Buiting in het boek Goeiegast – leven en ondernemen vanuit passie en vertrouwen.

Het is geen klassiek managementboek vol modellen en frameworks, maar een verhaal over wat er gebeurt als je mensen écht serieus neemt — en als leider het voorbeeld durft te geven. Inmiddels weten we dat dit boek het meest verkochte managementboek was van 2025. 

Vandaag praten we over ondernemerschap, vertrouwen, leiderschap en een effectieve bedrijfscultuur.

Maar bovenal gaan we met elkaar het gesprek aan van mens tot mens. Hopelijk wordt het een kampvuur moment. 

Check voor meer informatie zijn website: https://www.martijnverspeek.nl

Wil je zelf praten met resultaten? Check www.speakersclub.nl 

Apr 14 2026 | 01:27:30

We doen het allemaal. We maken slides, verzamelen feiten… en noemen het een presentatie. Maar blijft er iets hangen?

In deze aflevering van Over Spreken Gesproken spreekt Glenn Vergoossen met sprekerscoach en trainer Peggy Overmeer over haar nieuwe boek 'Stop met presenteren – en maak echt impact'.

Bijna zeven jaar geleden was Peggy al te gast in aflevering 20, toen nog met haar boek A Speech of Cake. Inmiddels is haar visie verder aangescherpt. Haar boodschap is helder en confronterend: 👉 stop met presenteren zoals we dat gewend zijn.

Want de meeste presentaties zitten vol informatie, maar missen impact.

In deze aflevering hoor je:

 • Waarom veel presentaties te vol en te ingewikkeld zijn

 • Het verschil tussen informeren en impact maken

 • Waarom storytelling krachtiger is dan een lijst met feiten

 • Hoe je een presentatie bouwt die blijft hangen

 • Wat er gebeurt als je écht contact maakt met je publiek

 • Hoe je omgaat met spanning en zenuwen op het podium

 • Waarom voorbereiding belangrijk is, maar controle vaak in de weg zit


Peggy Overmeer is sprekerscoach en trainer met meer dan 25 jaar ervaring. Ze helpt professionals en leiders om met meer impact en zelfvertrouwen te spreken. In haar werk combineert ze praktische technieken met een scherpe focus op verbinding, eenvoud en authenticiteit.

Check voor meer informatie haar website: https://www.on-stage-expertise.com 

Mar 23 2026 | 01:25:50

Taboes doorbreken op de werkvloer in gesprek met Filip de Groeve

Waarom zijn sommige onderwerpen op de werkvloer zo lastig om te bespreken? En wat gebeurt er eigenlijk als we ze blijven vermijden?

In deze aflevering van Over Spreken Gesproken spreken we met spreker en auteur Filip de Groeve over zijn boek Zwijgverzuim en zijn missie om taboes bespreekbaar te maken. Zwijgverzuim, welke hij schreef met Anneke Valk,  staat momenteel op de shortlist voor Managementboek van het jaar.

Niet zozeer de menopauze zelf staat centraal, maar het grotere vraagstuk:

👉 wat gebeurt er als we belangrijke dingen níét uitspreken?

Filip laat zien dat zwijgen zelden neutraal is. Het heeft impact op vertrouwen, samenwerking en uiteindelijk ook op prestaties.

In deze aflevering hoor je:

 • Wat zwijgverzuim is — en waarom het vaker voorkomt dan je denkt

 • Waarom taboes blijven bestaan zolang we ze niet benoemen

 • Welke onderwerpen op de werkvloer structureel worden vermeden

 • Waarom ongemak vaak een signaal is, geen probleem

 • Hoe je gevoelige thema’s bespreekbaar maakt zonder de grens van privacy te overschrijden

 • Wat leiders kunnen doen om een veilige cultuur te creëren

 • Hoe humor kan helpen om lastige gesprekken te openen

 • Wat het vraagt om als spreker het ongemak niet uit de weg te gaan


Filip de Groeve is spreker en auteur en richt zich op het doorbreken van taboes binnen organisaties. Met zijn werk helpt hij teams en leiders om open gesprekken te voeren over onderwerpen die vaak onbesproken blijven. Van gezondheid en persoonlijke situaties tot bredere vormen van ongemak op de werkvloer.

Zijn uitgangspunt is helder: groei ontstaat niet in de gemakkelijke gesprekken, maar juist in de ongemakkelijke.

Voor wie is deze aflevering?

 • Leiders en managers die willen bouwen aan een open cultuur

 • HR-professionals en teamcoaches

 • Trainers en facilitators

 • Iedereen die merkt dat er dingen níét worden uitgesproken op het werk

Meer weten over Filip? Check zijn website: https://tabooh.nl 



Mar 10 2026 | 01:16:29

In aflevering 183 van de Over Spreken Gesproken podcast, een openhartig gesprek met Joyce de Ruiter. Wat betekent vrijheid eigenlijk, als je lichaam steeds minder meewerkt?

Mijn gast in deze aflevering kreeg op haar zestiende de diagnose Ushersyndroom: een progressieve aandoening waardoor ze uiteindelijk doof én blind zal worden. Toch besloot Joyce de Ruiter niet te leven vanuit beperking, maar vanuit mogelijkheden.

Vandaag is ze ondernemer, keynote spreker, sprekerscoach en auteur van het boek VAST, Hoe je je vrij kunt denken als alles vast lijkt te zitten.


In dit boek onderzoekt Joyce een vraag die ons allemaal raakt: Hoe blijf je mentaal vrij als het leven je klemzet?

Ze spreekt met mensen die vastzaten in gevangenschap, rouw of een existentiële crisis, en verbindt hun verhalen met inzichten uit psychologie en filosofie. Tegelijk is het boek ook een persoonlijk verslag van haar eigen zoektocht naar vrijheid, veerkracht en betekenis.

In deze aflevering hoor je:

 • Hoe Joyce omgaat met het vooruitzicht dat ze doof én blind zal worden

 • Waarom vrijheid vaak meer te maken heeft met denken dan met omstandigheden

 • Wat ze leerde van Viktor Frankl, Edith Eva Eger en Joseph Oubelkas

 • Hoe mensen omgaan met rouw en een nieuwe realiteit

 • Waarom groei vaak begint wanneer je uit je comfortzone stapt

 • Wat het betekent om te leven in “reservetijd”

 • Hoe Joyce haar persoonlijke verhaal inzet als spreker

 • Wat een keynote geloofwaardig maakt volgens haar

 • Waarom vrijheid uiteindelijk een keuze is in hoe je kijkt naar wat er gebeurt


Over Joyce de Ruiter

Joyce de Ruiter is spreker, auteur en sprekerscoach. Ze begeleidt professionals en organisaties in het omgaan met verandering en onzekerheid. Haar werk draait om mentale veerkracht, perspectief en het vinden van vrijheid, zelfs wanneer omstandigheden beperkt lijken.

Voor wie is deze aflevering?

 • Professionals die te maken hebben met verandering of tegenslag

 • Sprekers die hun persoonlijke verhaal krachtiger willen inzetten

 • Leiders die veerkracht willen ontwikkelen

 • Iedereen die zich weleens vast voelt zitten en zoekt naar een nieuw perspectief


Wil je zelf een super inspirerende keynote? Check Joyce haar website: https://joycederuiter.nl

Wil je zelf praten met resultaten? Check www.despeakersclub.nl 

Feb 23 2026 | 01:09:30

Machteld Kooij is weer terug in de Over Spreken Gesproken podcast! Wat gebeurt er met je als iemand in een interview aan je vraagt: “Maar wat bedoel je nou eigenlijk? Is dat echt waar? Kun je dat staven met cijfers?”

In deze aflevering deelt Machteld Kooij over haar nieuwe boek 'De vraag die je vreest, 7 interviewvragen en hoe je ontspannen antwoordt'.

Vijf jaar geleden was Machteld al te gast in aflevering 53 waarin we het hadden over haar boek 'Het monster met de gouden ogen', over ontspannen spreken spreken in de media. In dit nieuwe boek focust ze specifiek op die vragen die men het lastigst vindt om te beantwoorden.

Want hoe blijf je ontspannen als een vraag je onzeker maakt, uitdaagt of in het hart raakt?

In deze aflevering hoor je:

 • Waarom sommige vragen je uit balans brengen (en andere niet)

 • Wat de alarmvraag is, en waarom “ik weet het niet” krachtiger kan zijn dan je denkt

 • Waarom repeterende vragen vaak een signaal zijn

 • Hoe je omgaat met aanvallende of suggestieve vragen

 • Wat er gebeurt als iemand meta-communiceert over jouw toon of houding

 • Wat leiders, sprekers en professionals kunnen leren van interviewdynamiek

 • Hoe je trouw blijft aan jezelf. ook onder druk


Over Machteld Kooij

Machteld Kooij is journalist, interviewer en trainer. Ze staat bekend om haar scherpe vragen en haar vermogen om gesprekken voorbij de oppervlakte te brengen. Met De vraag die je vreest helpt ze professionals, leiders en sprekers om met meer rust en zelfvertrouwen om te gaan met spannende of confronterende vragen.

Meer weten over Machteld en haar boeken? Check haar website: http://www.machteldkooij.nl 

Wil je zelf praten met resultaten. Neem eens een kijkje op www.speakersclub.nl 

Feb 09 2026 | 01:25:50

Ontspannen en overtuigend presenteren: is dat iets voor natuurtalenten?

Of kun je het gewoon leren? Ook als je zenuwen hebt, je adem hoog zit of je stem ineens anders klinkt dan je zou willen?


In deze aflevering van Over Spreken Gesproken spreekt Glenn Vergoossen met Simone van den Ende, al meer dan dertig jaar presentatiecoach van bekend en belangrijk Nederland. Simone coachte onder andere Linda de Mol, Chantal Janzen, Carlo Boszhard, Joris Bijdendijk en Victor Mids. Zij werkte jarenlang in de mediawereld als hoofd Kunst, Cultuur en Drama bij de AVRO (later AVROTROS).


In haar nieuwe boek Ook jij kunt presenteren – de succesformule van de presentatiecoach achter toptalent laat Simone zien dat presenteren geen trucje is. Het begint niet bij slides of structuur, maar bij zelfkennis. Weten wie je bent, wat je wilt zeggen en durven blijven staan, ook als het spannend wordt.


In deze aflevering hoor je:

 • Waarom presenteren geen talent, maar een ambacht is

 • Waarom zelfkennis het fundament is van elke sterke presentatie

 • Wat Simone leerde tijdens haar 12 jaar aan de Actors Studio in New York

 • Hoe ademhaling, stem en houding je geloofwaardigheid beïnvloeden

 • Waarom controle vaak de vijand is van presence

 • Wat presence eigenlijk is — en wat het níét is

 • Hoe je verbinding maakt zonder harder te praten of beter je best te doen

 • Waarom een goed verhaal verder gaat dan structuur en techniek

 • Hoe presenteren óók buiten het podium werkt: in vergaderingen, gesprekken en leiderschap


Over Simone van den Ende


Simone van den Ende is presentatiecoach, mediatrainer en auteur. Ze heeft ruim dertig jaar ervaring in het begeleiden van tv-presentatoren, politici, leiders en executives. Haar aanpak is stevig geworteld in theater, psychologie en praktijkervaring, en kenmerkt zich door nuchterheid, diepgang en menselijkheid.


Voor wie is deze aflevering?

 • Professionals die presentaties geven en daar meer rust en impact in willen

 • Leiders die overtuigender willen communiceren

 • Trainers, sprekers en facilitators

 • Iedereen die zichzelf sterker wil neerzetten — op het podium én daarbuiten. 


🎧 Luister OSG 181 en ontdek waarom presenteren niet gaat over perfectie, maar over aanwezigheid. Want ook jij kunt presenteren.


Meer weten over Simone? Check haar website: https://www.svdende.nl/over-mij

Zelf praten met resultaten? Neem eens een kijkje op: https://www.speakersclub.nl 

Jan 26 2026 | 01:51:25

Over uitgeven, copywriting en waarom een boek niet begint met schrijven.

Wat maakt het verschil tussen een boek dat gelezen wordt en een boek dat blijft liggen?

Waarom is een goed manuscript lang niet genoeg? En waarom zou je eerst aan zichtbaarheid moeten werken, vóór je begint met schrijven?


In deze aflevering spreekt Glenn met Ina Boer: voormalig uitgeefcoach, LinkedIn- en marketingcoach en meer dan 25 jaar lang uitgever van managementboeken. Ina begeleidde meer dan 500 managementtitels, waarvan vele de nummer 1-positie bereikten op Managementboek.nl. Ze werkte onder andere intensief samen met Jos Burgers, een van de meest succesvolle managementauteurs van Nederland.

In deze aflevering hoor je:

 • Waarom de meeste mensen te vroeg beginnen met schrijven

 • Wat een goed publicatievoorstel is en waarom dat de echte start van een boek zou moeten zijn

 • Wanneer je beter kiest voor een uitgever en wanneer voor self-publishing

 • Wat uitgevers écht zoeken in een boekidee

 • De grootste fouten die beginnende auteurs maken

 • Waarom marketing pas ná het boek beginnen eigenlijk al te laat is

 • Hoe je zichtbaarheid en autoriteit opbouwt vóór je boek verschijnt

 • Wat goede copywriting onderscheidt van “tekst die klopt maar niet raakt”

 • Waarom schrappen vaak belangrijker is dan schrijven


Voor wie is deze aflevering?

 • Professionals die een boek willen schrijven

 • Ondernemers en experts die hun zichtbaarheid willen vergroten

 • Trainers, sprekers en consultants

 • Iedereen die denkt: “Ik heb een boek in me, maar waar begin ik?”


🎧 Luister deze aflevering als je niet alleen een boek wilt schrijven, maar een boek wilt maken dat gelezen, gedeeld en onthouden wordt.

Jan 12 2026 | 01:37:43

Wat drijft Generatie Z écht op de werkvloer?

Waarom willen ze zich blijven ontwikkelen, maar zijn ze tegelijkertijd doodsbang om fouten te maken?

En wat moeten leiders vandaag anders doen om jong talent niet kwijt te raken?


In deze aflevering spreekt Glenn Vergoossen met Laura Bas: generatiedeskundige, jongerenonderzoeker en een van de meest invloedrijke stemmen over Gen Z in Nederland. Laura voerde het grootste kwalitatieve onderzoek ooit uit naar Gen Z op de Nederlandse werkvloer, de basis voor haar eerste boek De GenZclopedie (oktober 2025).


Laura beweegt moeiteloos tussen boardrooms en TikTok, tussen VN-speeches en virale video’s. Ze vertaalt onderzoek naar concrete inzichten en praktische adviezen voor leiders, HR-professionals en jonge professionals zelf.


In deze aflevering hoor je:

 • Waarom Gen Z geen “burn-out-generatie” is, maar een generatie die grenzen durft te stellen

 • De paradox van Gen Z: extreme ontwikkelhonger én enorme faalangst

 • Hoe social media en het idee van een personal brand druk en onzekerheid vergroten

 • Wat leiders structureel onderschatten in het werken met jong talent

 • Waarom 60 uur werken voor veel Gen Z’ers simpelweg geen logische keuze is

 • Hoe je als organisatie Gen Z aantrekt én behoudt, zonder in stereotypes te vervallen

 • Laura’s eigen ervaring als jonge ondernemer en veelgevraagd spreker

 • Wat we kunnen leren van intergenerationele samenwerking


Wil je meer weten over Laura? Check dan haar website: www.laurabas.com

Wil je zelf praten met resultaten? Neem eens een kijkje op www.speakersclub.nl. 

Samen maken we korte metten met plankenkoorts en leren we spreken met meer impact: www.oversprekengesproken.nl 

Dec 14 2025 | 01:30:39

Daniëlle Regnerij is een veelgevraagd spreker op congressen en bedrijfsevenementen, gespecialiseerd in non-verbale communicatie. Zij helpt mensen de invloed van lichaamstaal te begrijpen en effectiever in te zetten voor meer zelfvertrouwen en impact in gesprekken. Ze is eigenaar van InGeZicht.

We luisteren allemaal, maar hoe vaak kijken we écht? In haar boek ‘Zo werkt non-verbale communicatie – Anders kijken, meer zien’ neemt Daniëlle je mee achter de woorden, naar wat het lichaam fluistert.

Want of je nu een team aanstuurt, een presentatie geeft of een lastig gesprek voert: de signalen die je zendt én ontvangt, bepalen vaak méér dan de gesproken tekst. In dit gesprek gaan we ontdekken hoe jij beter kunt
, zien wat er niet gezegd wordt, sterker voor de dag kunt komen en je non-verbale radar aanscherpt.

Wil je meer info over Danielle? Check: https://ingezicht.nl.

Wil je zelf praten met resultaten? Check: https://www.speakersclub.nl 


Dec 02 2025 | 01:33:04

Iedere trainer kent het: je stelt één vraag, drie mensen buitelen over elkaar heen, praten door elkaar en met de grootst mogelijke moeite mag je de bende bij elkaar zien te krijgen... of misschien nog erger: je stelt een vraag en niemand reageert... Een angstvallige stilte en 12 deelnemers die je schaapachtig aan blijven staren.

Mijn gast in de aflevering zegt: deze ongemakkelijke situaties zijn geen toeval. Interactie en de effectiviteit ervan kun je namelijk ontwerpen kun je ontwerpen.

Bekende van de show Arie Speksnijder schuift voor de tweede keer aan. Hij is Trainer, auteur en ondersteunt andere trainers om impact te maken voor de groep.

Eerst schreef hij 'De Trainingsachtbaan' en nu is zijn tweede boek uit 'Grip op Interactie'. Over zijn eerste boek sprak ik hem al in aflevering 68, die aflevering luister je hier: https://open.spotify.com/episode/4acgnk2w0IDZUW1VZ4b4EY?si=ba388c1b6be74ce7 

Zijn missie: trainers helpen niet alleen werkvormen te kiezen, maar gesprekken te regisseren voor blijvend resultaat.

Na afloop van de aflevering weet jij hoe je een dirigent kunt worden van groepsgesprekken die niet alleen gezellig zijn, maar een blijvende indruk achter laten en het leren vermenigvuldigen.

Meer weten? Check Arie's website: https://www.train-de-trainer.com 

Wil je zelf praten met resultaten? Check https://www.speakersclub.nl 

Nov 17 2025 | 01:24:51

Leidinggeven met falen en opstaan — Zo bouw je aan een faalkundige cultuur


In deze aflevering duiken we met Remko van der Drift, directeur van het Instituut voor Faalkunde en expert in fouten, veerkracht en psychologische veiligheid. In een van de spannendste én meest onderschatte thema’s van leiderschap: leren door te falen.


Remko laat zien dat fouten geen rode kaarten zijn, maar startschoten. Geen bedreiging, maar brandstof voor groei. Hij staat voor radicale menselijkheid op de werkvloer en schreef meerdere boeken over falen, waaronder Fouten Maken Moe(d)t, Proberen lukt altijd en zijn nieuwste: Leidinggeven met falen en opstaan.


We verkennen:

 • Hoe je een faalkundige cultuur bouwt

 • Waarom een foutloze werkvloer een dode werkvloer is

 • Het verschil tussen psychologische fout-veiligheid, fout-verantwoordelijkheid en fout-vriendelijkheid

 • Hoe je een blundercatalogus gebruikt als leermotor

 • Waarom lef en mildheid twee kanten van dezelfde medaille zijn

 • Hoe leiders leren “lachend te struikelen”

Wil je meer weten of Remko? Check zijn website: https://www.instituutvoorfaalkunde.nl/over-remko/

Wil je zelf praten met resultaten? Neem eens een kijkje op de website van de SpeakersClub: https://www.speakersclub.nl 

Nov 03 2025 | 01:33:59

Sommige sprekers gebruiken slides. Anderen nemen een vleugel mee. Nicolaas Duin doet het laatste – en hij doet het goed.

Hij is ‘de spreker waar muziek in zit’: voormalig topmuzikant, nu fulltime keynote spreker en muzikaal dagvoorzitter. Zijn verhaal is origineel, zijn metafoor krachtig, en zijn boodschap blijft hangen – zelfs als je niet kunt zingen.

Nicolaas volgde het Talk Like a Programme-traject en leerde daar hoe je muziek, storytelling en gedragspsychologie samenbrengt tot een keynote die publiek én opdrachtgever in beweging zet.

In dit gesprek hebben we het over de magie van muziek op het podium, de kunst van afstemmen, en hoe je mensen samen laat jammen.

Nicolaas laat zien: als je écht wil raken, moet je meer doen dan spreken. Dan moet je de juiste snaar raken... Hoe hij dat doet? Dat hoor je in deze aflevering.

Oct 20 2025 | 01:22:18

Wat krijg je als je een tech-expert, futurist én storyteller op een podium zet? Juist: een keynote die inslaat als een bliksemschicht in je comfortzone.

Nancy Rademaker is wereldwijd spreker over digitale transformatie, klantgerichtheid en de rol van menselijkheid in een steeds snellere wereld. Ze werkte onder andere bij Microsoft, bezocht innovatiehubs in Silicon Valley en China, en weet als geen ander hoe technologie ons denken, werken en leiden verandert.

Nancy staat tevens aan de wieg van de Speakersclub én is al jaren een gewaardeerde collega binnen trajecten zoals Talk Like a Programme. Ze is niet alleen expert in inhoud, maar ook in het ontwikkelen van sprekers. 

In dit gesprek duiken we in haar creatieve proces: hoe bouw je een internationaal verhaal dat beklijft? Hoe blijf je relevant in een wereld die morgen alweer anders is? En hoe zorg je dat jouw publiek – van boardroom tot congreszaal – niet alleen luistert, maar ook beweegt?

Oct 06 2025 | 01:22:23

Vandaag spreek ik met een man die chaos omarmt, structuur laat voor wat het is, en ondertussen keihard werkt aan zijn missie: ADHD uit het verdomhoekje halen.

Sebastiaan Kieft is spreker, comedian en ervaringsdeskundige. In zijn lezingen neemt hij je mee in het brein dat nooit pauze neemt – en laat hij zien dat neurodiversiteit niet alleen uitdagend is, maar vooral ook waardevol.

We praten over zijn zoektocht naar houvast, zijn worsteling met verwachtingsmanagement (van zichzelf én van anderen), en hoe hij van zijn verhaal een werkend podiumconcept maakte.

Disclaimer: dit gesprek gaat alle kanten op. En precies dat is de bedoeling. 

Sep 15 2025 | 01:27:32


Beïnvloeding is overal. Van het bliepje bij de kassa tot de strategische stilte in een verkoopgesprek—je wordt er elke dag door geraakt. En vandaag hebben we niemand minder dan Nicol Tadema terug in de studio. Eerder sprak ik met haar over de 7 magische woorden, en dit keer duiken we in haar nieuwe boek: 101 Beïnvloedingstechnieken.

In deze aflevering ontrafelen we hoe je met een simpele zin, een schattige afbeelding of een bizarre binnenkomer méér impact maakt. Geen droge theorie, maar praktische technieken, wetenschappelijk onderbouwd en met veel enthousiasme gebracht zoals je dat van Nicol mag verwachten. 

Klaar om te leren hoe jij meer aandacht, vertrouwen én actie genereert—zonder je ziel te verkopen? Luister mee naar dit feest van beïnvloedingskracht.

Sep 01 2025 | 01:30:48

Rini van Solingen is geen onbekende voor de trouwe luisteraar. Rini is professor aan de TU Delft, spreker, schrijver, en expert op het gebied van wendbaarheid, leiderschap en verandersnelheid – was eerder te gast in aflevering 129 over zijn Agile, waar hij meerdere boeken over heeft geschreven. En nu is hij terug met een nieuw boek: Alle ballen op impact.

In dit boek beschrijft Rini negen impactversnellers die helpen om méér resultaat uit je werk te halen – zónder harder te gaan rennen. En vandaag zoomen we in op die negen versnellers, maar dan specifiek vanuit de bril van de spreker:

Wat betekent impact maken als je op een podium staat?

Wat kun je doen als je boodschap niet lijkt te landen?

En hoe houd je jezelf messcherp én kwetsbaar tegelijk?

Een gesprek over vallen en opstaan, over kleine keuzes met groot effect, en over hoe je jouw podiummoment niet alleen goed benut, maar ook betekenisvol maakt.

Check zijn website via https://rinivansolingen.nl 

Wil je zelf praten met resultaten? Neem is een kijkje op www.speakersclub.nl 

Jul 28 2025 | 01:23:40

In deze aflevering van Over Spreken Gesproken ga ik in gesprek met Thijs Launspach. Psycholoog, schrijver, spreker en bekende in het publieke debat over stress, prestatiedruk en mentale gezondheid. Je kent hem misschien van boeken als Fokking druk, Je bent al genoeg of We doen allemaal maar wat.


Maar vandaag duiken we in zijn meest persoonlijke werk tot nu toe: Het is jullie zo gegund. Een rauw, eerlijk en liefdevol boek over een thema dat velen raakt, maar waar we zelden écht over praten: het verlangen naar een kind, en het verdriet als dat niet vanzelf gaat.


Hoe geef je woorden aan het ongrijpbare? Wat betekent het om als man je kwetsbaarheid te tonen in een traject van hoop, teleurstelling en onzekerheid? En wat leert dit alles ons over verbinding, veerkracht en de kracht van spreken?


Dit is geen gesprek met snelle tips en tricks. Dit is een gesprek over mens-zijn.


Wil je meer informatie over Thijs? Check zijn website: https://www.thijslaunspach.nl

Wil je zelf presenteren als een pro? Neem eens een kijkje op www.speakersclub.nl 

Jul 15 2025 | 01:56:18

In aflevering 169 duiken we in het magische mechanisme dat onze wereld betekenis geeft: storytelling. Geen modieus marketingjargon, maar een oeroude superkracht die ieder mens bezit. 

Een goed verhaal kan verbinden, veranderen en in beweging brengen—of je nu een team leidt, een visie deelt of een cultuur wilt kantelen.

In verschillende aflevering in de afgelopen jaren hebben we Storytelling onder de loep genomen. Maar onlangs kwam er een nieuw boek uit dat ik echt een goed boek vind: Goed Verhaal! Succesvolle Storytelling in 7 Stappen geschreven door Herman Wegter.

Herman was voor meer dan 20 jaar programma-maker en presentator bij de EO. Je kunt hem kennen van programma’s als De Kist, Tygo in de Psychiatrie, 40 dagen zonder seks, Vreemde Tralies en zo kan ik nog wel even doorgaan.

Na een aangrijpende reeks gebeurtenissen in zijn prive-leven stapte hij weg van de camera en koos een andere arena: die van leiderschap, communicatie en organisatieverandering.

Inmiddels is hij gastdocent bij Nyenrode Business Universiteit en partner bij Jawel, een trainingsbureau voor leiderschap en teamontwikkeling. 

Zijn boek Goed Verhaal! is zowel praktisch als gelaagd. Het helpt bij het ontdekken van je eigen verhaal als het creëren van strategische narratieven die écht raken.

In dit gesprek hoor je de best practices uit het boek. Want, zoals Herman zelf zegt, onze hersenen zijn geen fabriek van logica, maar van verhalen.

Wil je meer weten over Herman? Check zijn website: https://hermanwegter.nl 

Wil je zelf praten met resultaten? Neem eens een kijkje op www.speakersclub.nl

Over twee weken staat er weer een nieuwe aflevering voor je klaar.

Jun 24 2025 | 01:34:24

In a world of rapid change and complex challenges, what does it really take to lead with impact? In our next episode, I sit down with Joris Nuijten, author of Your Leadership Toolkit: How to Embrace Authenticity, Connection and Adaptability to Lead Impactful Change.

Joris Nuijten is a seasoned leadership expert with over 25 years of corporate experience in strategy, engineering, and business planning.

He designs and delivers leadership programs and executive coaching for global companies, NGOs, and business schools.

Joris leads the Amsterdam Leadership Programme at the University of Amsterdam and was named Teacher of the Year by EMFC students in 2022.

With a rich academic background and certifications in coaching, he brings both depth and practicality to the conversation on impactful leadership. 

Whether you’re an experienced leader or just beginning your leadership journey, this conversation is uncover tools, reflections, and stories that will support you on your next step in your leadership development.

Jun 09 2025 | 01:31:38

In deze aflevering een tof gesprek met Donné van Engelen. Donné werkt al bijna 10 jaar voor Oxfam Novib als beïnvloedingsexpert. Oxfam Novib strijdt voor gelijkheid en een wereld die duurzaam, eerlijk en veilig is voor iedereen. 

Hier leerde hij hoe essentieel effectief beïnvloeden is. Beïnvloeden doen we dag in dag uit. Of het nou gaat om onze kinderen, ouders, vrienden of collega’s, onze stads- of landgenoten, om overheden of bedrijven – zonder de medewerking van anderen gebeurt er niet veel. om veranderingen effectief door te kunnen voeren.

Met zijn boek Beïnvloeden – hoe je mensen meekrijgt en het verschil maakt, leert hij lezers hoe je dat effectief doet. Zijn boodschap is vooral gericht mensen zonder achtergrond in de psychologie. Mensen die geen meters boeken hebben gelezen over marketing en brein onderzoek. Het is voor mensen zoals jij en ik, die dagelijks voor allerlei kleine en grote dilemma's en keuzes komen te staan. 

In dit gesprek nemen we zijn praktische tools onder de loep én ontdekken we hoe jij jouw impact kunt vergroten – persoonlijk en professioneel.

Wil je meer weten over het boek of Donné? Check de website van zijn uitgever: https://www.thema.nl/boek-beinvloeden-hoe-je-mensen-meekrijgt-en-het-verschil-maakt/

Wil je zelf praten met resultaten en maak je stappen als professioneel spreker? Neem eens een kijkje op www.speakersclub.nl .

Glenn Vergoossen interviewt al meer dan 6 jaar de beste sprekers en auteurs op het gebied van communicatie, leiderschap en beïnvloeding. Met zo'n duizend luisteraars per week maak je korte metten met plankenkoorts en leer je spreken met meer impact.

May 26 2025 | 01:37:33

In deze aflevering ga ik in gesprek met Sergio van der Pluijm – coach, trainer van het jaar (2024), en auteur van het gloednieuwe boek Wat effectieve coaches anders doen.

Sergio is vriend van de podcast (lees: ik ben fan) en je kon hem al eerder horen in aflevering 39. (https://open.spotify.com/episode/4TgLrPwfDDIs7LD6qr0V9d?si=EFDFRRICSvSGBRsT0NqQ6Q)

Sergio is oprichter van Bureau Bewezen Effect en staat bekend om zijn vermogen om evidence-based coachtechnieken zoals Motiverende Gespreksvoering, ACT en Oplossingsgericht Werken toegankelijk en toepasbaar te maken.

In zijn nieuwe boek beschrijft Sergio acht vaardigheden die volgens onderzoek en ervaring het verschil maken tussen middelmatige en buitengewoon effectieve coaches:

 1. Echtheid eerst

 2. Waarderende blik

 3. Focus

 4. Ontlokken

 5. Luisteren

 6. Hoop

 7. Acceptatie

 8. Doseren

Wat je leert in deze aflevering:

 • Waarom ‘echt zijn’ belangrijker is dan ‘de juiste techniek’

 • Hoe je met een waarderende blik beweging creëert

 • De valkuil van te veel praten als coach

 • Hoe je hoop kunt cultiveren zonder loze beloftes

 • Het subtiele verschil tussen beïnvloeden en overtuigen

 • Wanneer ‘niet helpen’ juist helpt

 • Hoe je weerstand voorkomt door slim te doseren

Links & bronnen:

 • 📘 Boek: Wat effectieve coaches anders doen, via https://managementboek.nl/boek/9789024464517/wat-effectieve-coaches-anders-doen-sergio-van-der-pluijm

 • 🌐 Sergio’s website: 

https://www.bewezeneffect.nl/

 • 📣 Meer over Sergio: maak een connectie via LinkedIn

 • 🎧 Meer afleveringen van Over Spreken Gesproken: www.oversprekengesproken.nl

May 07 2025 | 01:25:09

In deze aflevering spreek ik met Suzanne Nieuwenhuijs. Ooit begonnen als jurist, maar inmiddels een bevlogen trainer, spreker én expert op het gebied van hoogsensitiviteit op de werkvloer. Ze won de NOBTRA Young Talent Award 2021-2022, gaf een TEDx Talk getiteld The Value of HSP in the Workplace, en host de podcast Geluk of je Leven – over regie nemen op je eigen werkgeluk.


🎧 In dit openhartige gesprek ontdek je:

 • Waarom Suzanne de overstap maakte van ‘ongelukkige jurist’ naar ‘gelukkige trainer’.

 • Wat hoogsensitiviteit (HSP) precies is en waarom het zoveel impact heeft op de werkvloer.

 • Hoe je als hoogsensitieve professional zelf de kaders creëert om met impact je werk te doen. 

 • Wat groepsdynamiek, zelfzorg en empathie met elkaar te maken hebben.

 • En hoe je van ‘klacht naar kracht’ beweegt – zowel persoonlijk als professioneel.

Wil je meer weten over het werk van Suzanne? Check haar website: https://www.werkgelukt.com

Wil je zelf praten met resultaten? Neem eens een kijkje op www.speakersclub.nl 


Apr 21 2025 | 01:40:33

Jan Sonneveld studeerde journalistiek en helpt al meer dan tien jaar leiders om de juiste woorden te vinden en te spreken, variërend van ministers tot managers en van CEO’s tot wethouders.

Hij werkt als strategisch adviseur, speechschrijver, sprekerscoach en schrijftrainer. 

Al twee keer won Sonneveld de internationale Cicero Speechwriting Award. Bij zijn eigen onderneming BySpeech, helpt hij leiders en organisaties in het maken van echt contact en het bouwen van oprechte relaties met behulp van frisse ideeën en ware woorden.   

In zijn recent verschenen boek Sprekend Leiderschap: De vijf principes om waarachtig te communiceren deelt hij zijn inzichten over hoe authentieke communicatie de kern vormt van effectief leiderschap.

We gaan met hem in gesprek over de kracht van woorden, de verbinding met je toehoorders en het belang van waarachtigheid in communicatie.

Wil je meer weten over Jan? Check zijn website: https://www.byspeech.nl 

Wil je zelf praten met resultaten? Neem eens een kijkje op www.speakersclub.nl 

Glenn Vergoossen onderzoekt leiderschap, gedragsverandering en spreekvaardigheid en deelt om de week een nieuwe aflevering met zo'n 2000 vaste luisteraars die willen praten met resultaten. 

Apr 07 2025 | 01:48:11

Kees studeerde de hoge hotelschool en werkte zodoende jaren binnen de horeca als mede-eigenaar en managing partner bij Mise en Place. 

Daarnaast heeft hij veel ervaring als interimmer en ondersteunt hij bedrijven bij het ontwikkelen of opschalen van hun onderneming.

Maar ik ken Kees vooral als content expert bij de SpeakersClub. Hij is namelijk zijn leven lang al gefascineerd van verhalen achter de mens en organisatie.

Hij weet als geen ander deze verhalen op te halen en zo heeft hij menig spreker ondersteunt als speech schrijver. Als geen ander weet hij hoe je iemands verhaal kunt destilleren tot goed lopende zinnen op papier. Zinnen die klinken. Woorden die smaken.

Sinds ik hem voor het eerst ontmoette zo'n 5 jaar geleden voelde ik meteen een klik in die nieuwsgierigheid naar de mens en het ontdekken van diens verhalen. In dit gesprek duiken we in de wereld van retorica en met name in de wereld van stijlfiguren. 

Hoe inspiratie, creativiteit, mooie metaforen en een ijzersterke structuur bijdrage zodat jouw boodschap nooit meer vergeten wordt.

Pak pen en papier, want of je nu een doorgewinterde spreker bent of gewoon je punt wilt maken in een vergadering—na vandaag beheers je de kunst van het woord. Je zinnen zullen vloeien, je boodschap zal beklijven en je impact zal ongeëvenaard zijn. 

Wij werken samen om keynotes van sprekers next-level te maken bij www.speakersclub.nl. Kom je eens langs in het mooie Neherlab Auditorium in Leidschendam?

Mar 18 2025 | 01:41:04

Mirjam Heek is trainer, coach en host van de Train de Trainer Podcast. Mirjam begon haar carrière met de ambitie om psycholoog te worden, maar miste de praktische toepasbaarheid.

Via HR en een rol als softwareconsultant zette ze haar eerste stappen in het trainersvak.

Inmiddels heeft ze zich ontwikkeld tot expert in het ontwerpen en geven van trainingen die écht werken – van DISC tot time management van managementtrainingen tot 1-op-1 coaching.

Met haar Train de Trainer Podcast deelt ze korte, krachtige inzichten waarmee trainers direct hun trainingen kunnen verbeteren. Vandaag duiken we in haar reis als trainer, haar visie op effectieve training en de meest voorkomende fouten die trainers maken. 

Na afloop van deze aflevering weet je bijvoorbeeld

  • Hoe je goede training ontwerpt?
  • Wanneer is een training pas écht effectief is?
  • Waarom een intake organiseren essentieel is?
  • Hoe je onderscheidend bent in een wildgroei aan (freelance) trainers en coaches in Nederland?

Wil je meer weten over Mirjam? Check haar webiste: https://openingminds.nl 

Wil je zelf praten met resultaten? Neem eens een kijkje op www.speakersclub.nl. 

Gerelateerde podcasts

Alle podcasts A-Z