Aan De Man Brengen
Thomas van der Vliet en Jonathan Winkelhof
Geef deze podcast je waardering
Wat begon als een zoektocht naar antwoorden over wat mannelijkheid in deze tijd inhoudt en het aanpakken van hun eigen struggles, resulteerde als snel in een een movement. Door middel van een podcast, artikelen en video’s zetten Jonathan Winkelhof en Thomas van der Vliet mannen in beweging.
Ze helpen de man – samen met verschillende experts, ervaringsdeskundigen en dwarsdenkers – met thema’s als kwetsbaarheid, emoties, relaties, seks, zingeving en kracht.

ADMB 33 – Stop Jouw Nice Guy Patroon
19 jun 2021 · 35 min
We gaan er in deze podcast uitgebreid over in gesprek. Veel luisterplezier. Wil je stappen met jouw Nice-Guy Patronen? Meld je aan voor onze Krijgerschap of maak een gratis kennismakingsgesprek met Ex Mr Nice-Guy Jonathan Winkelhof.
The post ADMB 33 – Stop Jouw Nice Guy Patroon appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 32: Verenig – De Koning Archetype
05 jun 2021 · 44 min
Elke man heeft kaders nodig om naar te leven. Een lens waardoor hij zijn eigen gedrag en dat van zijn omgeving kan schalen. Om zo zichzelf te kunnen ontwikkelen naar een gezonde masculiene man.
We hebben die kaders neergezet in een nieuw paradigma (Vecht, Voed, Voel en Verenig). In deze podcast gaan we dieper in op de tweed in dat rijtje: Voed – De Wijze
De Koning. De belangrijkste archetype van allemaal. Dit archetype verenigt de andere archetypes. Hij zorgt voor structuur, richting en leiderschap. Hij zoomt uit en kiest welke kwaliteiten hij van de andere archetypen hij in een situatie nodig heeft.
De koning Archetype is het centrum van het universum. Als het goed met de Koning gaat, dan gaat het goed met zijn koninkrijk. Hij houdt hier dan ook constant zicht op. Hij houdt de regie, zorgt voor orde en structuur en voor vruchtbaarheid & waardering.
We gaan er in deze podcast uitgebreid over in gesprek. We belichten het potentieel van deze archetype, maar ook de schaduwkanten die erbij komen kijken.
The post ADMB 32: Verenig – De Koning Archetype appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 31 – Leiderschap als een Koning – Remco Claassen
22 mei 2021 · 1 u 17 min
Daarnaast schreef hij onder andere de boeken “Ik”, ”wij” en Verbaal Meesterschap. Remco Claassen staat bekend om zijn humoristische en praktische aanpak rondom het thema leiderschap en wordt beschreven als een kruising tussen Stephen Covey en Hans Teeuwen.
We duiken met hem op het thema leiderschap en maken de vergelijking met ‘De Koning Archetype’. We hebben het onder andere over:
De archetypes Wat maakt een goede leiderWat gaat er vaak mis in leiderschapHoe je leiding neemt over je eigen levenEn meer!
Veel luisterplezier!
The post ADMB 31 – Leiderschap als een Koning – Remco Claassen appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 30: Gender In Het Brein – Dick Swaab
08 mei 2021 · 1 u 9 min
Hij is momenteel 76 jaar, maar doet met zijn teams nog steeds hersenonderzoek in het Nederlands Herseninstituut in Amsterdam en in China. Hij was hoogleraar neurobiologie aan de Universiteit van Amsterdam en dertig jaar lang directeur van het Nederlands Instituut voor Hersenonderzoek.
Dick Swaab ontdekte dat er in de baarmoeder al veel in onze hersenen wordt vastgelegd, zoals onze seksuele voorkeur, onze capaciteiten en onze aanleg voor hersenziekten. In zijn bestseller ‘Wij zijn ons brein’ vertelt hij over de vele ontdekkingen in de neurowetenschappen, waaronder de verschillen tussen het mannen- en vrouwenbrein.
Genoeg reden voor ons om hem een bezoekje te brengen.
We praten in de podcast met Dick Swaab over:
– Wat er vooraf is bepaald in ons brein?– De verschillen in hersenen tussen mannen en vrouwen– De consequentie van deze verschillen– Hoe kan het dat sommige mensen aanleg hebben voor hersenafwijkingen?– Vrije wil?– Zijn kijk op spiritualiteitVeel luister en/of kijkplezier!
Volg ons op Instagram voor behind de scenes en meer!
The post ADMB 30: Gender In Het Brein – Dick Swaab appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 29: Thuiskomen In Jezelf – Typhoon / Glenn de Randamie
24 apr 2021 · 56 min
Glenn stond bij ons al een tijd op het lijstje. Hij is in de media een aantal keer openhartig over mannen en kwetsbaarheid en voelt – net als wij – dat er nog veel winst te behalen valt bij mannen en hun gevoelsleven.
Zelf deelt hij krachtig over zijn eigen zoektocht en is mede daarom wat ons betreft een rolmodel van gezonde mannelijkheid.
We hebben het met Typhoon over:
wat gezonde mannelijkheid voor hem betekenthet omarmen van verschillen tussen mannen en vrouwenzijn burnout en het weer ‘thuiskomen’ in zichzelfhet houden van balansreligie en het verbinden met iets grotershet vinden van je eigen ‘koning’
Veel luisterplezier! Wil jij je aansluiten bij De Alliantie? Lees hier meer.
The post ADMB 29: Thuiskomen In Jezelf – Typhoon / Glenn de Randamie appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 28: Voed – De Wijze Archetype
10 apr 2021 · 43 min
Elke man heeft kaders nodig om naar te leven. Een lens waardoor hij zijn eigen gedrag en dat van zijn omgeving kan schalen. Om zo zichzelf te kunnen ontwikkelen naar een gezonde masculiene man.
We hebben die kaders neergezet in een nieuw paradigma (Vecht, Voed, Voel en Verenig). In deze podcast gaan we dieper in op de tweed in dat rijtje: Voed – De Wijze
‘De Wijze’ of ‘The Magician/De Magiër’ staat voor zelfinzicht, reflectie en leren/onderzoeken. De goed ontwikkelende Magiër neemt de tijd om plannen te maken en weet wat er moet gebeuren. Deze energie zorgt voor ontwikkeling in de dagelijkse zaken en grote ideeën. Hij kijkt bij zichzelf naar binnen. Hij zoekt geduldig naar de antwoorden, stelt de grote vragen en mediteert hierover.
We gaan er in deze podcast uitgebreid over in gesprek. We belichten het potentieel van deze archetype, maar ook de schaduwkanten die erbij komen kijken.Kijk deze video over De Wijze
The post ADMB 28: Voed – De Wijze Archetype appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 27: Stevig in het Vaderschap – met Patrick Timmermans
27 mrt 2021 · 1 u 9 min
Volgens Patrick kent het vaderschap naast vele vreugdevolle momenten ook de nodige uitdagingen. Het opvoeden van je kind(eren) is één ding. Daarnaast heb je ook nog een relatie met je (ex-)partner, je werk en (de behoefte aan) tijd voor jezelf. Soms kom je als vader er in je eentje niet uit. Dan kan het helpen om een goed gesprek te hebben van man tot man, zodat jij voor je kind(eren) de vader kan zijn die je hen gunt.
Wat voor vader wil je zijn voor je kind(eren)?
We gingen hierover met Patrick in gesprek. We hebben het over:
– de uitdagingen die mannen zoal ervaren in het vaderschap. – de invloed van je eigen vader op het vaderschap.– het zoeken naar jouw rol als vader.– woede, geduld & projectie. – hoe je als man op vroege leeftijd al verbinding kunt maken met je kind en het belang hiervan.– het belang van praten over het vaderschap.
En meer!
Ben je op zoek naar gesprekken met andere mannen? Join dan DE ALLIANTIE
The post ADMB 27: Stevig in het Vaderschap – met Patrick Timmermans appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 26: Het Ego Overstijgen – met Jan Geurtz
13 mrt 2021 · 1 u 22 min
Jan Geurtz kon zeker niet in ons rijtje gasten ontbreken. We gingen met hem in gesprek over:
Hoe hij kijkt naar het thema mannelijkheid.Hoe spiritualiteit hem heeft geholpen zijn ‘nice-guy’ patroon te doorbreken.Hoe je door spiritualiteit los kunt komen van patronen die niet meer voor je werken.Waarom en hoe relaties zo’n grote trigger zijn voor het ego.Wat een spirituele relatie is.Hoe spirituele ontwikkeling bijdraagt aan de aantrekkingskracht tussen man en vrouwSeks & orgasmesDe invloed van #metoo& meer!
Veel luisterplezier!
Neem contact met ons op via het contactformulier
The post ADMB 26: Het Ego Overstijgen – met Jan Geurtz appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 25: Voel – De Minnaar Archetype
27 feb 2021 · 37 min
Elke man heeft kaders nodig om naar te leven. Een lens waardoor hij zijn eigen gedrag en dat van zijn omgeving kan schalen. Om zo zichzelf te kunnen ontwikkelen naar een gezonde masculiene man.
We hebben die kaders neergezet in een nieuw paradigma (Vecht, Voed, Voel en Verenig). In deze podcast gaan we dieper in op de derde in dat rijtje: Voel – De Minnaar.
‘De Minnaar’ of ‘The Lover’ staat voor passie, levendigheid, genieten, verbinden & sensualiteit. Hij is uniek als je deze vergelijkt met de 3 andere archetype van gezonde masculiniteit. De energie van dit archetype is grenzeloos, terwijl de koning, krijger en wijze zorgen voor structuur en discipline. De Minnaar zorgt voor passie en kracht in de andere 3 archetype en zorgt ervoor dat waardige en gepassioneerde doelen behaald worden.
We gaan er in deze podcast uitgebreid over in gesprek. We belichten het potentieel van deze archetype, maar ook de schaduwkanten die erbij komen kijken.
The post ADMB 25: Voel – De Minnaar Archetype appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 24: Leer omgaan met uitdagingen – Oud Commando Ray Klaassens
13 feb 2021 · 1 u 23 min
Ray is een echte krijger. Hij heeft een lange carriere bij defensie achter de rug, waarvan onder andere 8 jaar bij de Korps Commando Troepen (KCT). Het Korps Commandotroepen is de speciale eenheid van de Koninklijke Landmacht die als taak heeft het voorbereiden en uitvoeren van Speciale Operaties in het kader van bondgenootschappelijke verdedigings- en crisisbeheersingstaken. Het KCT staat 365 dagen per jaar, 24 uur per dag gereed voor operationele inzet, waar dan ook ter wereld. Dit zijn geheime missies onder de meest complexe en extreme omstandigheden.
We gingen in gesprek over uitdagingen, crisistijden en hoe je daar mee omgaat. Over weerbaarheid, zelfredzaamheid en competentie. Maar ook over de schaduwkanten van het vak.Beluister de hele aflevering met Ray Klaassens op Spotify, iTunes of Youtube.
The post ADMB 24: Leer omgaan met uitdagingen – Oud Commando Ray Klaassens appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 23: Vecht – De Krijger Archetype
06 feb 2021 · 49 min
Elke man heeft kaders nodig om naar te leven. Een lens waardoor hij zijn eigen gedrag en dat van zijn omgeving kan schalen. Om zo zichzelf te kunnen ontwikkelen naar een gezonde masculiene man.
We hebben die kaders neergezet in een nieuw paradigma (Vecht, Voed, Voel en Verenig). In deze podcast gaan we dieper in op de eerste in dat rijtje: Vecht (De Krijger).
Dit is de peiler waar het altijd mee begint, want je moet een beetje krijger in je hebben om in beweging te komen.
Helaas zien we de kwaliteiten van de krijger steeds minder, omdat deze momenteel ook de meeste weerstand krijgt in de maatschappij. Als je denkt aan krijger, dan komt er vaak als eerste een relatief agressief beeld op. Daarom zorgt dit archetype de meeste ideeën over ‘giftige mannelijkheid’.
Als maatschappij lijken we soms wel bang voor deze kracht. Met als gevolg dat we momenteel mannen en jongens leren om geen agressie te kennen en conflicten te vermijden. Stil zitten, niet boos worden en weinig energie tonen is het devies. Met mannen zonder kracht als gevolg.
Die angst is echter niet terecht. We zijn alleen bang geworden van de schaduwzijde van de krijger. Een gezonde krijger vecht namelijk niet tegen de ander, maar voor zichzelf. Voor zijn doelen, missie en iets dat groter is dan zichzelf.
We gaan er uitgebreid op in in deze aflevering. Volg ons op instagram voor meer inspiratie en informatie over gezonde masculiniteit.
The post ADMB 23: Vecht – De Krijger Archetype appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 22: De andere kant van ‘succes’ – met Patrick Kicken
23 jan 2021 · 53 min
Naast zijn activiteiten in de media houdt hij zich al een lange tijd bezig met bewustzijn. De aanzet hiervan waren de meerdere burn-outs die hij heeft gehad. Zijn negatieve zelfbeeld in het medialandschap zorgde voor een zucht naar erkenning. Na zijn burn-outs kwam hij in aanraking met non-dualiteit (non-dualiteit is een westerse term voor het oorspronkelijke Indiase Advaita Vedānta. Non-dualisme is een filosofie waarin zelfbewustzijn centraal staat).Hij startte de podcast ‘leven zonder stress’ waar hij honderden experts interviewde als Eckhart Tolle en Byron Katie die hem hielpen om zijn ideeën over succes bij te stellen. Aan de hand van deze inzichten is zijn nieuwst boek met gelijknamige titel uitgekomen. We gaan met hem in gesprek de andere kant van succes. Over ego, erkenning en prestatiedrang. Daarbij vertelt hij hoe hij zijn zelfbevestiging constant haalde uit het externe. Roem, geld, succes etc. Meer, meer, meer en nooit genoeg.
Veel luisterplezier!
var bol_sitebar={"id":"bol_1611305654208", "baseUrl":"partner.bol.com","urlPrefix":"https://aai.bol.com/openapi/services/aai/","productId":"productid=9200000115140407","familyId":"9200000115140407","site_id":"1088562","target":true,"rating":true,"price":true,"deliveryDescription":true,"button":true,"link_name":"Leven%20Zonder%20Stress%2C%20Patrick%20Kicken","link_subid":"","background_color":"#FFFFFF","text_color":"#CB0100","link_color":"#0000FF"};
Heb je vragen? Stel ze via ons contact formulier
The post ADMB 22: De andere kant van ‘succes’ – met Patrick Kicken appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 21: Begrijp Het Vrouwelijke – met Jip Isabel
16 jan 2021 · 1 u 7 min
Jip begeleidt als hormoonconsulente vrouwen bij in het in balans krijgen van hun lichaam. Daarnaast deelt ze veel over vrouwelijke energie en hoe vrouwen weer dichter bij hun natuur kunnen komen.
Release your inner goddes
Een aantal jaar geleden was Jip de connectie met zichzelf en haar vrouwelijke energie volledig kwijt. De op mannen gerichte maatschappij sluit niet altijd even goed aan op vrouwen, daar liep Jip zelf ook tegen aan.
Het leven naar haar cyclus heeft haar geholpen de connectie met zichzelf terug te vinden. En sinds ze dat doet, voel ze zich veel meer vrouw, veel meer zichzelf en veel krachtiger.
We hebben het met Jip Isabel onder andere over:
De gevolgen van anticonceptie, zowel op het lichaam van vrouwen als in de maatschappij. De verschillen in leefritmes tussen mannen en vrouwen.Het gevolg van het onderdrukken van de vrouwelijke energie.Hoe mannen meer rekening kunnen houden met deze verschillen.Volwassen mannelijke energie in relaties ten opzichte van onvolwassen energie.
Meer over Jip en haar praktijk.
Meer over relaties en polariteit
The post ADMB 21: Begrijp Het Vrouwelijke – met Jip Isabel appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 20: Wat de relatie met je ouders over jou zegt – met Els van Steijn (De Fontein)
09 jan 2021 · 1 u 15 min
”Volgende generaties ’systemisch schoner’ en minder belast te laten zijn.
‘De fontein’ als metafoor helpt je om je eigen plek stevig in te nemen en een ander zijn of haar plek te gunnen. Jouw plek in je familiesysteem heeft invloed op je relaties, je gezondheid, je werk en de maatschappij. Goed op je plek staan helpt je aanzienlijk om minder ego-gedreven te zijn en meer te kunnen handelen vanuit wie jij in essentie bent.
Mannen kunnen volgens Els van Steijn nog steviger hun plek innemen in hun familiesysteem.
“Als een man systemisch gezien zijn plek nog beter kan aannemen, werkt dat gunstig door op de maatschappij.”
Meer info over de relatie met je ouders en hoe je dit kunt oplossen? Beluister via deze link aflevering 9 met Boudewijn en Michiel van Krachtman
Wil jij de boeken “De Fontein, Vind je plek” en “De Fontein, maak wijze keuzes” bestellen van Els? Bestel ze via de website van Els
The post ADMB 20: Wat de relatie met je ouders over jou zegt – met Els van Steijn (De Fontein) appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 19: Laat Jezelf Spiegelen – met Tantra Teacher Rakesh Mijling
27 dec 2020 · 1 u 7 min
Het gaat erom dat jijzelf onderzoek gaat doen. Tantra is eigenlijk een vraag: Wat wil jij onderzoeken?”
Met zijn Tantric Dance Workshops gebruikt hij een dansvorm om de dualiteit tussen mannelijke en vrouwelijke energie te ontstijgen.
Volgens Rakesh wordt door de dans je bewustzijn verruimt doordat je in het nu blijft in al je bewegingen. Kortom: de dans wordt een meditatie. In plaats van dat je je mee laat slepen en niet bewust bent van je eigen aandeel in de dans, blijf je observeren om zo in je kracht te komen. Het oordelen verdwijnt en je kunt veel meer voelen en contact maken met je lichaam. Het leert je je eigen patronen te doorzien in je relatie tot de ander.
Onbewust is er van alles. En vaak weet je pas als je er vanaf bent hoe zwaar dat heeft gewogen.
De relatie is de grootste spiegel die er is. De ander spiegelt als het ware dat wat jij aan het doen bent. Dat is niet altijd leuk en daar moet je bereidwillig voor zijn. Als je niet wilt kijken naar datgene wat er terug-gespiegeld wordt, dan wordt de relatie nooit diep. Door tantra worden deze spiegels uitvergroot. Het worden spiegels waarbij je weerstand voelt om deze in te kijken, maar als je dit eenmaal doet, zal dat de grootste verdieping brengen die je kunt vinden in een relatie.
Verder hebben we het over seksuele energie, zijn jeugd in de Osho Commune en hoe hij vanuit die filosofie kijkt op wat er nu gaande is in de wereld.
The post ADMB 19: Laat Jezelf Spiegelen – met Tantra Teacher Rakesh Mijling appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 18: Wat oude verhalen ons vertellen over Mannelijkheid – Ton van der Kroon
12 dec 2020 · 1 u 29 min
In tijden van chaos en verandering is het niet zozeer de wetenschap of de techniek, noch de politiek of de kerk die ons kan redden, maar veeleer de creatieve kracht van mythen en verhalen.
Verhalen zorgen – zeker bij mannen – voor een goede manier om tot de kern en het gevoel te komen. Aan de hand van zijn bestseller ‘De terugkeer van de koning’ zijn we verschillende initiatieverhalen afgewandeld. Daarbij is vrijwel elk mannelijk archetype aan bod gekomen. Het is een vloeiend gesprek met hoge energie waarvan we alle drie niet doorhadden dat het ineens 1,5 uur later was. We hebben hem de oren van het lijf gevraagd over zijn werk met mannen, over het ‘pad’ dat hij heeft afgewandeld, het werk dat hij doet in de Gazastrook en zijn kijk op dat wat er momenteel aan de hand is rondom het coronavirus.Daarnaast hebben het over:– Mannenliefde– Jouw eigen rol vinden in het grotere verhaal– Het pad dat iedere man heeft af te leggen (de koning)– Hoe mannen het vrouwelijke nodig hebben in hun ontwikkeling– Hoe de archetypes je kunnen helpen– De strijd tussen godsdiensten, terwijl de gelijkenissen zo groot zijn.
Wil je meer info hoe wij de archetypes gebruiken? Klik hier Meer van Ton van der Kroon: Zijn website
var bol_sitebar={"id":"bol_1607685752121", "baseUrl":"partner.bol.com","urlPrefix":"https://aai.bol.com/openapi/services/aai/","productId":"productid=9200000009306905","familyId":"9200000009306905","site_id":"1088562","target":true,"rating":true,"price":true,"deliveryDescription":true,"button":true,"link_name":"De%20terugkeer%20van%20de%20koning%2C%20Ton%20van%20der%20Kroon","link_subid":"","background_color":"#FFFFFF","text_color":"#CB0100","link_color":"#0000FF"};
The post ADMB 18: Wat oude verhalen ons vertellen over Mannelijkheid – Ton van der Kroon appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 17 – Het Privilege Van De Kapotte Rugwervels – Maarten Huygen
28 nov 2020 · 1 u 11 min
Volgens Maarten gaat het ook te veel over alle negativiteit rondom de man. Je mag trots zijn op je mannelijkheid. Mannen spelen een belangrijke rol in de samenleving.
Zoals Maarten zegt:
”Sinds #MeToo ligt de man, vooral de witte, opnieuw onder vuur als wellustig patriarch en geprivilegieerd onderdrukker. Feminisme bloeit en de man raakt uit de mode.
We hebben het over de ins en outs van mannelijkheid. De wetenschappelijke onderzoeken over gender en wat hij heeft geleerd van de interviews met o.a. vuilnismannen, een voetbalclub en een crimineel.Verder hebben we het over:– Wat mannen en vrouwen van elkaar kunnen leren.– De mannen aan de onderkant van de samenleving in plaats van over de mannen aan de top (Het privilege van kapotte rugwervels;))– Over zijn ervaring bij een mannencirkel van Robert Bly in Amerika.– De verkeerde interpretatie van cijfers rondom de verschillen in gelijkheid tussen mannen en vrouwen, zoals loonkloof.Heb je vragen of andere opmerkingen aan de hand van de podcast met Maarten Huygen? Deel het met ons.
var bol_sitebar={"id":"bol_1606494461044", "baseUrl":"partner.bol.com","urlPrefix":"https://aai.bol.com/openapi/services/aai/","productId":"productid=9300000004693186","familyId":"","site_id":"1088562","target":true,"rating":true,"price":true,"deliveryDescription":true,"button":true,"link_name":"Het%20nut%20van%20de%20man","link_subid":"","background_color":"#FFFFFF","text_color":"#CB0100","link_color":"#0000FF"};
The post ADMB 17 – Het Privilege Van De Kapotte Rugwervels – Maarten Huygen appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 16 – Jongens Worden Mislukte Meisjes – Tibor Olgers
14 nov 2020 · 1 u 10 min
We vertellen aan jongens dat ze mislukte versies van meisjes zijn.
Net als wij, deelt hij ook de mening dat het de slechte kant op gaat met de hedendaagse jongen/man. De man is ziek en wordt alleen maar zwakker als we de lijn doortrekken die we nu zijn ingeslagen.
Eenzijdige focus op veiligheid leidt tot zwakke geesten, tere zieltjes en slappe lijven
Op basis van wetenschap en concrete cijfers legt hij de problemen bloot die we momenteel ervaren.
Thema’s in de aflevering met Tibor
Het gevolg van ongezonde rolverdeling die we nu terug zien tussen mannen en vrouwen.Het verschil tussen jongetjes en mannen.Wat gezonde masculiene energie inhoudt.Waarom de verschillen in mannen en vrouwen juist zorgt voor verbinding en compleetheid.Wat de consequenties zijn van het beschermen van ‘zelfgekozen zwakheid’. Wat het gevolg is van het feit dat we tegen natuurwetten inwerken (de wet van polariteit en natuurlijke selectie.)Hoe je als man aantrekkelijk wordt voor het vrouwelijke. Wat de belangrijkste peilers zijn om je te ontwikkelen naar een gezonde masculiene man.Heb je vragen of andere opmerkingen aan de hand van deze podcast. Deel het met ons.
The post ADMB 16 – Jongens Worden Mislukte Meisjes – Tibor Olgers appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 15: De Naakte Waarheid – Harry Trotter
31 okt 2020 · 59 min
Hij is open over de jeugd die hij heeft gehad. Over de connectie die hij miste en de mishandeling die hij moest ondergaan in zijn gezinssituatie. Hij voelde zich nergens echt thuis en bleef lang zocht lang naar zijn identiteit en sexualiteit.
var bol_sitebar={"id":"bol_1603873668945", "baseUrl":"partner.bol.com","urlPrefix":"https://aai.bol.com/openapi/services/aai/","productId":"productid=9200000123544320","familyId":"9200000123544320","site_id":"1088562","target":true,"rating":true,"price":true,"deliveryDescription":true,"button":true,"link_name":"The%20Naked%20Truth%2C%20Harry%20Trotter","link_subid":"","background_color":"#000000","text_color":"#CB0100","link_color":"#0000FF"};
Hij probeerde zich aan te passen aan de maatschappij, zijn gezin en zelfs aan de ‘open-minded’ Gay-community. Uiteindelijk besloot hij zichzelf een rol aan te meten van een zelfverzekerde, emotieloze womanizer, terwijl hij eigenlijk een diepere connectie met mannen had.
Hij vluchtte voor zijn angsten, twijfels en pijn en dacht op een gegeven moment zelfs dat zichzelf prostitueren de beste manier was.
Uiteindelijk kwam hij zichzelf onder ogen en zijn bevindingen heeft hij opgeschreven in zijn boek ‘Naked Truth’ (De Naakte Waarheid).
Door zo open te zijn, zijn kwetsbaarheden bloot te leggen en zijn uitdagingen zonder schaamte te delen hoopt hij anderen te helpen dichter bij hun kern te komen.
De vorige aflevering
The post ADMB 15: De Naakte Waarheid – Harry Trotter appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 14: De Man Wordt Gecastreerd – Relatiementor Ellen van Vliet
17 okt 2020 · 1 u 19 min
Ellen is relatiementor voor BN’ers en topondernemers en gelooft dat uit de moderne relatie veel meer te halen is dan ooit eerder in de geschiedenis van de mensheid mogelijk was. De relatie werkt niet zonder mannelijkheid en vrouwelijkheid. Maar de man en de vrouw zijn momenteel in de war volgens Ellen van vliet.
Er is veel veranderd na de jaren 50. Vrouwen hebben geheel terecht hun positie in genomen in de maatschappij. Maar daarmee zijn de oorspronkelijke dynamieken verstoord.
Mannen en vrouwen zijn hierdoor zoekende in hun gender identiteit. De rollen zijn niet meer duidelijk en dit zorgt voor problemen. We durven niet meer toe te geven aan onze biologische behoeftes en raken daardoor onvervuld.
De Man Wordt Gecastreerd. Mannen en vrouwen spelen hier allebei een grote rol in. En een gecastreerde man is geen man meer.Zonder dat de vrouw dat wilt creëert zij ook iets wat ze juist niet wil.En #Metoo heeft daar de afgelopen tijd nog een schep bovenop gedaan.
Ellen van Vliet vertelt over hoe dit komt, wat de consequenties hiervan zijn en wat mannen en vrouwen te doen hebben om dit te verbeteren.
Om zo mannen weer te helpen écht man te zijn en vrouwen écht vrouw. Omdat we diep van binnen nog steeds willen.
Daarnaast hebben we het over de ‘nieuwe’ relatie. Een relatie als tool om jezelf te ontwikkeling. Een relatie zonder afhankelijkheid en met als basis elkaar te laten groeien naar betere individuen.
Want om je zielsverwant te ontmoeten, moet je je ziel laten zien.
Luister nu aflevering 14 met Ellen van Vliet via alle verschillende kanalen.Spotify, Youtube, Apple en Google podcast. Laat ons vooral weten als jullie vragen hebben of andere opmerkingen via [email protected] of via ons contactformulier.
The post ADMB 14: De Man Wordt Gecastreerd – Relatiementor Ellen van Vliet appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 13 – De initiatie van jongen naar een gezonde man – Lars Verburg
03 okt 2020 · 1 u 11 min
Lars Verburg was te gast om te praten over Rite of Passage. Een ritueel wat de overgang erkend tussen twee verschillende levensfases. Het is een moment van verandering en van groei. Lars richt zich daarbij op de overgang van jongen naar jonge man, één van de belangrijkste en meest vormende ontwikkeling in het leven van een man.
Wanneer wordt een jongen een man?
Als man behoor je je anders te gedragen dan wanneer je een jongen bent.
De fysieke veranderingen gebeuren vanzelf, maar mentaal moeten er ook dus ook veranderingen gaan plaatsvinden. Als dit laatste niet gebeurt, ontstaan er volwassen mannen die zich als jongetjes blijven gedragen. De groei tot gezonde volwassene is een proces dat niet alleen aan jongeren zelf overgelaten kan worden.Zo’n gezamenlijke overgang of ‘initiatie’ hebben we niet meer in de westerse cultuur, terwijl in vrijwel alle traditionele culturen over de hele wereld families en gemeenschappen nog samenkomen om de overgang van jongen naar man (of meisje naar vrouw) te aanschouwen en te vieren.
De passie en misse van Lars komt voort uit zijn eigen ervaringen in de pubertijd en persoonlijke groei. Hij denkt dat veel problemen ontstaan doordat veel jongeren zelf op zoek gaan naar een vorm van initiatie, omdat ze te weinig rolmodellen hebben die ze daarbij helpen.
Voor meer informatie over rite of passage kun je naar www.riteofpassage.nl Contact opnemen kan via ons formulier
The post ADMB 13 – De initiatie van jongen naar een gezonde man – Lars Verburg appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 12: Moeten mannen feminiseren? – Jens van Tricht
19 sep 2020 · 1 u 37 min
Hij richtte www.emancipator.nl op om mannen een actieve bijdrage te laten leveren aan rechtvaardige genderverhoudingen. De Emancipator zet zich in op het veranderen van de positie van en ideeën over mannen en mannelijkheid.
Ook schreef hij het boek ”Waarom feminisme goed is voor mannen”, waarin hij een poging doet om een nieuwe, hoopvol perspectief op mannen en mannelijkheid te bieden.
Jens is al jaren actief in dit veld en neemt duidelijke standpunten in. Zo heeft hij het veel over alle ‘problemen’ die mannen veroorzaken.
Hoewel we elkaar vinden in het standpunt dat de ideeën over mannen en mannelijkheid moet veranderen, verschillen we op een aantal vlakken waar het naartoe zou moeten gaan en hoe we dit kunnen bewerkstelligen.
Jens vind dat we meer feminisme nodig hebben voor een betere wereld, wij geloven dat we meer gezonde mannelijkheid nodig hebben voor een betere wereld.
Dit levert een mooie, interessante discussie op. In de ideale wereld praat Jens niet meer over mannen en vrouwen, maar over mensen. Maar is dit een realistische gedachte? Bijvoorbeeld kijkend naar onze biologie.
Gezonde Mannelijkheid vinden wij iets moois, iets wat zou moeten worden omarmt. Niet iets dat zou moeten worden afgekraakt, worden bestempeld als ‘toxic’ of doodgezwegen.
Moeten mannen feminiseren? We horen ook graag jullie mening. Laat het vooral weten via onze instagram of via [email protected].
var bol_sitebar={"id":"bol_1600495843625", "baseUrl":"partner.bol.com","urlPrefix":"https://aai.bol.com/openapi/services/aai/","productId":"productid=9200000075626284","familyId":"9200000075626284","site_id":"1088562","target":true,"rating":true,"price":true,"deliveryDescription":true,"button":true,"link_name":"Waarom%20feminisme%20goed%20is%20voor%20mannen%2C%20Jens%20van...","link_subid":"","background_color":"#000000","text_color":"#CB0100","link_color":"#0000FF"};
The post ADMB 12: Moeten mannen feminiseren? – Jens van Tricht appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 11: Kunnen we ‘Mannelijkheid’ herdefiniëren? – Thomas en Jonathan
05 sep 2020 · 47 min
Het thema heeft ons beide helemaal gegrepen. De meer we er mee bezig zijn, hoe fragieler het begrip mannelijkheid wordt en hoe meer en diepere lagen het krijgt.
We hebben veel mogen leren afgelopen periode. Over het thema, maar ook over onszelf. Dit kwam door de gasten, maar ook door de deepdive die we zelf deden. Het lezen van boeken, het bekijken van documentaires en het volgen van andere (vooral veel Amerikaanse) stromingen en movements hebben ons geïnspireerd en verrijkt.
En de deepdive heeft er ook voor gezorgd dat we een andere kant op willen. Omdat we zelf onderhands ook een mening hebben ontwikkeld die wat kan bijdragen aan het begrip, vinden we. We gaan een poging doen om het begrip mannelijkheid te herdefiniëren, want we zien dat er veel onduidelijkheden en onhandige stigma’s rond het begrip hangen. Zonde!De zoektocht gaat dus voorzichtig plaats maken voor een movement!We willen jullie bedanken voor het luisteren, meedenken en supporten en we zouden het tof vinden als jullie een review zouden kunnen plaatsen via https://podcasts.apple.com/nl/podcast/aan-de-man-brengen/id1517014334. Dit motiveert ons weer om door te gaan!Voor meer content, polls en behind the scenes volg ons op:Instagram: https://www.instagram.com/aandemanbrengen/ Facebook: https://www.facebook.com/aandemanbrengenYoutube: https://www.youtube.com/channel/UC8-8xCnTf8QtSV0l7kr7W_g
Neem contact met ons op
The post ADMB 11: Kunnen we ‘Mannelijkheid’ herdefiniëren? – Thomas en Jonathan appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 10: Boys Will Be Boys – Bart & Maarten
15 aug 2020 · 1 u 10 min
In de kroeg kregen we het gevoel dat we ons anders moesten gedragen dan wat we eigen zijn.
In hun beleving was mannelijkheid toch meer de voetballende en bierdrinkende man, die niet over zijn gevoelens kon praten en misschien seksueel ongepast gedrag vertonen. Want hoe mannelijk ben je dan als je van zingen, musicals en theater houdt? Maarten heeft beide werelden meegemaakt en vertelt mooi over beide werelden van de voetballerij en de theaterwereld.
Ben ik wel een echte man als je van voetbal houdt, maar ook van musicals?
Bart & Maarten maakten de voorstelling Het jaar van de man voor volwassenen en werden daarmee winnaar van de Publieksprijs op het Café Theater Festival 2019 in Utrecht. Speciaal voor pubers is er een 13+ versie gemaakt waarin op humoristische wijze rolpatronen en de relatie tussen de jongens en de meiden op het schoolplein onder de loep worden genomen.
In deze podcast praten we over:– Hoe zij nu kijken naar het thema mannelijkheid na hun theatertour. – Hoe zij hun theater hebben ontwikkelt en wat voor pijnpunten ze aansnijden.– Over extreem links-feministische quotas.– Hoe we als mannen elkaar moeten aanspreken op een ander mans gedrag– Waarom je voorzichtig moet zijn met uitspraken om niet in een hokje te worden geplaatst.
Heb je vragen of wil je iets met ons delen aan de hand van onze podcast? Neem contact met ons op!
The post ADMB 10: Boys Will Be Boys – Bart & Maarten appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 9: Het “Echte” Werk – Boudewijn & Michiel – Krachtman.nl
08 aug 2020 · 1 u 14 min
Je kunt eindeloos mediteren en sporten, maar daar vind je de oplossing niet.
Boudewijn werkt al ruim 20 jaar is onder andere gespecialiseerd in familieopstellingen en innerlijk-kind-werk met mannen. Daarnaast geeft hij les op de Academie voor Psychodynamica en leidt hij nieuwe therapeuten op.
Michiel heeft na een weg van meditatie, vechtkunsten & familieopstellingen zich toegespitst op lichaamsgericht werken, stress en burn out klachten bij mannen.
‘Ja, ik ga mijn sores toch niet met een groep mannen delen die ik niet ken?!’
Mede geïnspireerd door de documentaire The Work helpen zij mannen om rechtstreeks naar de kern te gaan. Dit doen zij in een groep van maximaal 8 mannen, midden in de natuur. Ze gaan met deze mannen naar de plek en tijd waar zij begonnen zijn met zichzelf aan de kant te zetten voor anderen, naar het innerlijk kind.
Mannen hebben een heel eigen mannen-energie die juist andere mannen helpt.
We hebben het onder andere over:
– Hoe het innerlijk kind mannen vaak nog beperkt om voluit te leven. – Waar bepaalde patronen en overtuigen vandaan komen.– Over de rol van je vader in je eigen ontwikkeling en mannelijkheid. – Waar wij zelf last van ervaren in onze verstandhouding met onze vaders.– Waarom het zo helend is om je problemen te delen in een groep met mannen.– Waarom het niet helpt om eindeloos te sporten en te mediteren.
Heb je vragen aan de hand van deze podcast? Neem contact met ons op
The post ADMB 9: Het “Echte” Werk – Boudewijn & Michiel – Krachtman.nl appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 8: Kleren Maken De Man – Arno Kantelberg
01 aug 2020 · 1 u 29 min
Het aankleden van de man wordt niet als ‘mannelijk’ gezien in Nederland.
Als hoofdredacteur van Esquire zit hij vooraan bij de internationale modeshows en bekende Nederlanders vrezen het oordeel van Kantelberg in columns en op tv.
Hoog tijd dat wij met Arno Kantelberg in gesprek gaan over mannelijkheid, want:– Want wat zegt je kledingstijl over je mannelijkheid?– En waarom zit er in Nederlands zo’n stigma op ijdelheid.– Wat is volgens hem de ‘Man op z’n Best’– En waarom is ijdelheid volgens hem een goede mannelijke eigenschap?
Elke man is ijdel. Maar sommigen mannen doe heel erg hun best dit te verstoppen uit angst.
Het is een gesprek waar we alle kanten opvliegen. We praten over de verschuiving in rolverdeling tussen man en vrouw. De verschillen stijl en ijdelheid tussen mannen in Nederland en bijvoorbeeld Italië. Maar ook over de toenemende druk op de man rondom het uiterlijk. Zowel tussen mannen onderling als door toenemende verwachtingen van vrouwen. Dit bespraken we ook al met onze eerst gast in aflevering 2.
De peerpressure die al jaren aan de gang is rondom het uiterlijk van de vrouw verschuift nu ook naar de man
En daarnaast krijgen we ook antwoord op de vraag die bij iedereen natuurlijk al jaren speelt. ‘Kunnen witte sportsokken nou wel of niet?
Je hoort het allemaal in aflevering 8: Kleren Maken De Man.
The post ADMB 8: Kleren Maken De Man – Arno Kantelberg appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 7: De Maakbare Man – Maxim Februari
25 jul 2020 · 1 u 18 min
Maxim Februari is het levende bewijs van de ‘maakbare man’ en deelt veel anekdotes, ervaringen en zeer persoonlijke & grappige ervaringen.
Zo zeiden een aantal vrouwelijke vrienden net na zijn transitie een aantal vrouwelijke vrienden:
iTunes
Spotify
Youtube
We weten niet of je nu nog wel te vertrouwen bent
Maxim Februari vertelt open over:– Wat het toedienen van testosteron zowel mentaal als fysiek met hem deed.– De verschillen in emoties, gevoeligheid en het piekeren tussen voor en na zijn transitie.– Wat volgens hem het verschil is tussen transseksuelen en transgenders.– De verschillen die hij ervaart in communicatie en hoe er met hem om wordt gegaan nu hij fysiek als man door het leven gaat.– Hoe hij kijkt naar de rol van de vrouw in de maatschappij en alle commotie rond #metoo.
var bol_sitebar={"id":"bol_1595319033482", "baseUrl":"partner.bol.com","urlPrefix":"https://aai.bol.com/openapi/services/aai/","productId":"productid=9200000009985101","familyId":"9200000009985101","site_id":"1088562","target":true,"rating":true,"price":true,"deliveryDescription":true,"button":true,"link_name":"De%20maakbare%20man.%20Notities%20over%20transseksualite...","link_subid":"","background_color":"#OAOAOA","text_color":"#CB0100","link_color":"#0000FF"};
Samenvatting De Maakbare Man
Zodra je aan de buitenwereld laat weten dat je verder wilt leven als man, krijg je algauw met vreemde vooroordelen over mannelijkheid te maken. Vrouwen zijn er vast van overtuigd dat je door het gebruik van testosteron een lawaaierige macho wordt, mannen nodigen je broederlijk uit hun motorzaag te komen bekijken.
Zo blijkt geslachtsverandering een goede aanleiding eens na te denken over mannelijkheid en vrouwelijkheid. De maakbare man biedt daarom niet alleen een aantal wetenswaardigheden over hormonen en lichamelijke veranderingen. Maar gaat ook kort in op verschillende sociale aspecten van de transitie.
The post ADMB 7: De Maakbare Man – Maxim Februari appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 6: Maakt Testosteron de Man? – Met Hormoonexpert Ralph Moorman
18 jul 2020 · 1 u 10 min
Ralph is professioneel voedingsdeskundige, spreker, docent, auteur en levensmiddelenadviseur. Zijn opleiding Levensmiddelentechnologie aan de Universiteit Wageningen én zijn jarenlange onderzoek naar de link tussen voeding en hormonen, zorgde ervoor dat hij in 2009 De Hormoonfactor oprichtte. Daarmee heeft hij een revolutionaire methode ontwikkeld om mensen te helpen met hun hormoonsysteem door middel van leefstijl.
iTunes
Spotify
Youtube
Zijn nieuwe boek ‘De Testofactor’ is een handboek speciaal voor mannen, die geschreven is door een man. In dit boek beschrijft hij hoe je – zoals hij zelf noemt – 23 macho-issues kunt oplossen die voortkomen uit een slechte hormoonbalans. Door middel van een goede leeftijl krijgen we de testosteron gehalte weer omhoog.
Dit is voor ons een goede reden voor ons dus om dieper met hem in te gaan over wat testosteron nou daadwerkelijk doet met een man. Nou associeren we testosteron wel met mannelijkheid, maar doen we dat wel op de goede manier?
Ralph Moorman zegt dat de testosteronfactor een grote rol speelt in hoe een man in zijn vel zit. Dus of het nou gaat over gewicht, geheugen, seksdrive, spierkracht, energie of humeur, elke man van jong tot oud wordt van top tot teen beïnvloed door zijn hormonen. Ook de mate van succes heeft volgens Ralph een relatie tot je testosteronspiegel.Tijdens dit gesprek gaan we het ook hebben over de rol van testosteron bij pijnlijke mannenproblemen zoals:
– Vroegtijdig klaarkomen;– Onzekerheid over het formaat van het geslacht;– Buikvet;– Haaruitval;– Ouderdom.
var bol_sitebar={"id":"bol_1594222221139", "baseUrl":"partner.bol.com","urlPrefix":"https://aai.bol.com/openapi/services/aai/","productId":"productid=9300000001274621","familyId":"9300000001274621","site_id":"1088562","target":true,"rating":true,"price":true,"deliveryDescription":true,"button":true,"link_name":"De%20testofactor%2C%20Pim%20Christiaans","link_subid":"","background_color":"#0A0A0A","text_color":"#CB0100","link_color":"#0000FF"};
var bol_sitebar={"id":"bol_1594222423147", "baseUrl":"partner.bol.com","urlPrefix":"https://aai.bol.com/openapi/services/aai/","productId":"productid=35515420","familyId":"35515420","site_id":"1088562","target":true,"rating":true,"price":true,"deliveryDescription":true,"button":true,"link_name":"De%20hormoonfactor%2C%20Ralph%20Moorman","link_subid":"","background_color":"#0a0a0a","text_color":"#CB0100","link_color":"#0000FF"};
The post ADMB 6: Maakt Testosteron de Man? – Met Hormoonexpert Ralph Moorman appeared first on Aan De Man Brengen.

ADMB 5: Wie Ben Ik Nou Écht? – met Transformatie Coach Mathijs Bos
11 jul 2020 · 1 u 12 min
iTunes
Spotify
Youtube
Ik heb een constante drang en honger om ervaringen over het leven te delen en hier anderen mee te helpen
Het is een open gesprek over liefdevol kunnen loslaten van oude patronen, conditioneringen en angsten. Iets waar mannen doorgaans niet naar toe willen. Mathijs is heel open over zijn persoonlijke reis. Hoe hij altijd wilde presteren en zo over zijn grenzen ging. Hoe de behoefte naar erkenning resulteerde in een bijna dood ervaring en hoe die gebeurtenis er voor zorgde dit los te laten.
Als je van buiten iets wilt veranderen hebt je het van binnen te doen
We praten over hoe moeilijk dit is, maar dat je die stukken moet aankijken en oplossen om naar je eigen kern te komen. Daarin delen we zelf ook angsten, onzekerheden en uitdagingen in dit gesprek.
Jezelf zonder kleding laten zien is veel makkelijker dan jezelf ‘naakt’ laten zien met kleren aan
Seksualiteit
Ook praten we over verbinding in seksualiteit en tantra. Door met mannelijke energie en vrouwelijke energie te werken en het spel hier tussen. Die energie kun je alleen pas voelen als je het toelaat en dan moet je voorbij een angst gaan en de daarbij behorende blokkades opheffen.
Je angsten zijn er om jou te helpen meer jou te zijn. Kijk deze dus aan!
Voor meer informatie over Mathijs Bos kan je naar zijn website: www.mathijsbos.comVolg Mathijs Bos op instagram: www.instagram.com/mathijsbos_comVragen of opmerkingen na deze podcast? Neem contact met ons op via Ons Contactformulier
The post ADMB 5: Wie Ben Ik Nou Écht? – met Transformatie Coach Mathijs Bos appeared first on Aan De Man Brengen.


Napleiten
Met Groenteman in de kast
Zolang het leuk is
Omdenken Podcast
De Nieuwe Wereld
NRC Het Uur
Dai Carter: Missie Mentale Kracht
De liefde van nu
Touché
Podcast Filosofie